Süper Lig

Beşiktaş Asbaşkanı Kocadağ: Öze dönüş anayasamız

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, kulüp dergisinin Temmuz ayı sayısına önemli açıklamalarda bulundu.

Önceliklerinin kulübü finansal açıdan kontrol altına almak olduğunu belirten Kocadağ, ” ‘Öze dönüş’ bizim bu anlamda anayasamız. Hocamızla beraber altyapı ve A takımı birbirine yaklaştıracak projeleri hayata geçirmenin arifesindeyiz. Beşiktaş’ın geleceğini oluşturacak sporcuları yetiştirme ve aynı zamanda her sene şampiyonluklar yaşayacak takım kurmaya çalışacağız” dedi.

Beşiktaş’ın transfer politikası hakkında da konuşan Emre Kocadağ, “Radikal kararlar almak zorundayız. Elimizde plansız yapılmış bir kadro var. Fazla sayıda kiralık oyuncu, kontratı biten oyuncular, bütçe olarak yeni gerçeklerin çok üzerinde oynayan oyuncularımız var. Tüm bunları hocamızla değerlendirip alacağımız kararlarla bizim yönetim politikamıza ve Beşiktaş değerlerine uyan bir ekiple şampiyon olacak kadroyu oluşturacağız” şeklinde konuştu.

Koronavirüs salgınının futbol ekonomisine verdiği zarara değinen Emre Kocadağ, “Bu salgın, futbol piyasasında oluşmuş suni düzeni reddedip, yetiştirmeye ve geliştirmeye dayalı düzene geçiş felsefemize uygun bir zemin hazırladı. Biz zaten salgın olsa da olmasa da planımızı bu çerçevede yapmıştık.” diye konuştu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı