Süper Lig

Beşiktaş altyapısında yeni dönem: ‘Merkez üssü Ümraniye! ’

Beşiktaş’ta altyapıda yeni dönem başlıyor. U-15, U-16, U-17 ve U-18 takımları Fulya ’dan Nevzat Demir Tesisleri ’ne getiriliyor. Bundan sonra A Takım’la benzer ortamda olacak oyuncular Sergen Yalçın ve yardımcıları göre da yakından peşine düşüp takip edilecek.

Beşiktaş yönetiminin altyapıya yönelmesinin birincil adımı atıldı. Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın talebi doğrultusunda daha önce idmanlarını Fulya’da gerçekleştiren U-15, U-16, U-17 ve U-18 takımları Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’ne taşınacak.

Bundan önceki sistemde Ümraniye’de sadece U-19 takımı çalışmalarını sürdürüyordu. Bundan daha sonra ‘Gelişim’ kategorisinde olan bu takımlar Sergen Yalçın ve yardımcılarının gözetim aşağıda olacak.

Fulya’da futbolcu yetiştirme kursları devam edecek. Diğer kategorideki minik Beşiktaşlılar altyapı hocalarıyla birlikte çalışmalarını sürdürecek.

Altyapıdan sorumlu yönetici Fırat Fidan, yeni dönemde artık altyapıya daha fazla siklet vereceklerini ve Beşiktaş’ın geleceğinde önemli yer edinecek yeteneklere sahip olduklarını söyledi. Başkan Ahmet Nur Çebi de fazla siklet verdiği altyapıdaki mevcut şart hakkında çoğu kez veri alıyor.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı