Süper Lig

Beş futbolcuda corona virüsü çıkmıştı! Süper Lig ekibinden birincil tepki

Yeni Malatyaspor’da 5 futbolcu ve 1 personelin corona virüsü testinin artı çıkmasının peşinde konuşan Sportif Direktör Ali Ravcı, sayının artmasından korktuğunu söyledi.

Yeni Malatyaspor ’da corona virüsü vakalarının artmasının ardından açıklamada bulunan Sportif Direktör Ali Ravcı, güç günlerden geçtiklerini kaydetti.

Virüs çıkan futbolcuların 14 gün kuralı ve çare sürecinin arkasında sahalara döneceğini bildiren Ravcı, “Kulüpte iç içe olduğumuz, her gün birlikte yemek yediğimiz arkadaşlarımızın testleri fazla çıktı. Haliyle cümbür cemaat sıkıntılı, herkes dalgın. Doğrusu ben sayının artmasından korkuyorum” dedi.

Ligin başlamasına eksik bir vakit kaldığının altını çizen Ravcı “Bütün bir aşamaya geliyorsunuz, rahatsızlık çıkıyor ve bazı futbolcularınız zorunlu olarak tedaviye alınıyor. Şu lahza nasıl bir yol izleyeceğiz inanın bilmiyoruz. Kaç futbolcuyla hazırlanacağız. Pozitif futbolcular tekrar nasıl form yakalayacak, bunlar yanıt bekleyen sorular. Olayın dahası psikolojik yönü var. İnanın diğer oyuncularımız da yaşadıkları sıkıntıları gelip bizimle paylaşıyorlar. Her şeye rağmen ligde çıkıp elimizden gelenin en iyisini yaparak örnek bir uğraş ortaya hazırlamak istiyoruz” diye konuştu.

Süper Lig maçlarının 12 Haziran’da baştan başlayacağı resmi olarak açıklanırken, Yeni Malatyaspor 13 Haziran’daki 27. hafta mücadelesinde sahasında Kasımpaşa ile aleyhinde karşıya gelecek.

Kümede kalma mücadelesi veren Yeni Malatyaspor, 25 puanla 15. sırada yer alıyor.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı