Süper Lig

Berke Özer SÖZCÜ ’ye konuştu: Fenerbahçe için hazırım

Uzlaşma Herif ile birlikte daha alçak yapısından yetiştikleri Altınordu’dan Fenerbahçe’ye benzer dönem aktarma olan Berke Özer, yeniden beraber Barış ile formasını terlettiği Westerlo günlerini SÖZCÜ’ye anlattı.

– Belçika ’da süreci nasıl geçirdin, salgın yayılınca neler hissettin?

Barıştırma ile beraber, kulübün verdiği program doğrultusunda evde çalıştık. Açık Konuşmak Gerekirse önce Avrupa’da yaşanmaya başladığı için birazcık daha önce deneyim etme imkânı bulduk. Tüm dünya için can sıkıcı bir şart. Ailelerimizle haberleştik. Süreçten farkında olduk.

– Belçika ’dan dönünce Gümüşhane ’deki yurtta karantinaya alındın. O günlerin nasıl geçti?

İl Müdürlüğü, bisiklet ve değişik spor aletleri imkânı sundu. Fazla hoş bir yurtta kaldık. Personel de asistan oldu. Kendimi evimde gibi hissettim. Böyle bir ortam beklemiyordum.

– Yemekleri beğendin mi?

Fiilen iyi baktılar. Sabahları sıkı bir kahvaltı. Öğle ve akşam yemeklerinde mutlaka çorba ve et.

İLGİLİ HABER Barış Alıcı SÖZCÜ`ye konuştu: Fenerbahçe`ye erken gelmedim Barıştırma Tip SÖZCÜ`ye konuştu: Fenerbahçe`ye erken gelmedim

– Fenerbahçe ’ye genç yaşta transfer oldun, fazla vakit alamadın…

Yurt dışından da öneri vardı. Küçüklükten beri tuttuğum takıma transfer oldum. Bu duyguyu yaşadığım için çok mutluyum. Hiç umutsuzluğa kapılmadım. Sıramın geleceğini düşünüyor ve biliyorum.

– Niçin Belçika 2. Ligi?

En büyük etkenlerden biri Hasan Çetinkaya. Her Zaman takviye oldu. Kendimi geliştirebilmem için fazla önemliydi. çok iyi yaptığımızı düşünüyoruz.

– Westerlo ’da kalmak mı, Fenerbahçe ’ye dönmek mi?

Westerlo’da başarılı bir sezon geçirdiğimi, kalmam istenirse Fenerbahçe için hazır olduğumu düşünüyorum.

– Kendine güveniyor musun?

Bakımlı ve serinkanlı bir yapım var. Yurt dışarıya oynamanın bana büyük katkısı olacak. Oynayarak, hazır bir şekilde dönüyorum. Taraftarımızın da desteğini hissediyorum. Kendime güveniyorum.

– ‘Fenerbahçe kaleci sorunu yaşamaz ’ görüşünde misin?

Öyle düşünüyorum. Türk oyunculara inanmak gerekiyor. Yalnızca Altay yok Harun (Tekin) ağabey de çok değerli bir kaleci. Hoş bir rekabet olacak.

– Kariyer planların nasıl?

Daha yolun başındayım. Bir şeyleri başarabilmek için koskocoman fedakârlıklar gerekiyor. Ilk Olarak her zaman bir sonraki maçı düşünüyorum. Kesinlikle Fenerbahçe ’nin kalesini korumak hedeflerim aralarında. Daha Sonra yurt dışarıda oynamak istiyorum.

“İYİ OLAN BİLE GELİŞMELİ”

“Cimnastik ve yüzme ile uğraştım. Kazandığım alışkanlıklar bana esneklik ve atletizm sağladı. Fakat defalarca iyi bir oyuncunun bile iyi olduğu yönlerini geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum.”

“KAHRAMANIM VOLKAN DEMİREL”

“Volkan Demirel ile tanışmak çocukluk hayalimdi, benim kahramanımdı. Onunla antrenman yapmak ve vakit geçirmek hayatımdaki en büyük mutluluklardan. Aramızda harika bir irtibat var. Defalarca bana destek oluyor. Onun gibi uzun seneler bu takıma hizmet etmek, hatta Avrupa’da kupa kaldırmak istiyorum.”

İDOL: Manuel Neuer. Komple bir kaleci olduğunu düşünüyorum.

AVRUPA: Bir sistem takımı olan Barcelona ’da oynamak isterdim.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı