Basketbol

Basketbolculardan Evde kalın çağrısı

Koronavirüs salgını sebebiyle Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun futbol, basketbol, voleybol ve hentbolda liglerin ertelendiğine karşın açıklamasının ardındaki, yerli oyuncular evde çalışmalarını sürdürürken, bir takım tanıdık olmayan oyuncular ise istekleri doğrultusunda ülkelerine döndü. Basketbolcuların yaptığı açıklamalarda ise ortak nokta ‘Evde kal ’ çağrısı oldu.

TOFAŞ Basketbol Takımı ’nın başarılı genç oyuncusu Berkan Durmaz, bilhassa de genç nesile seslenerek “Koronavirüs salgınından dolayı liglerimiz ertelendi. Bu dönemde özellikle gençlerin yapması gereken en büyük şeylerden bir tanesine evde kalmak ve hastalığın dağıtım hızını yıkmak çünkü koronavirüsünün en büyük özelliğinden bir tanesine, hızla yayılması. Bunu sağlamak bizim elimizde. Evde anlamsız vaktimizde neler yapabiliriz? Ben mesela ailemle güzel süre geçirip, puzzle yapıyorum. Fazla keyifli geçiyor ve spor yapmaktan vazgeçmiyorum. Evde egsersizlerimi yapıyorum uzun süre hareketsiz kaldığınızda vücudunuzun spora ihtiyacı var. Siz de sporla kalın, sağlıkla kalın, evde kalın” dedi.

Frutti Extra Bursaspor Basketbol Takımı ’nda ise tanıdık olmayan oyuncuların istekleri doğrultusunda ülkelerine dönmelerine müsade verilirken; Perry Jones, Gerald Robinson ve Chris Jones, ‘Evde kal ’ çağrısında bulundu.

BURSASPOR ’UN YABANCILARINDAN MESAJ VAR

Gerald Robinson, yeşil beyazlı camiaya seslenerek, “Maalesef şu anki şartlardan nedeniyle herkes güvenle evde kalarak sağlığını korumalı. Sezon şimdilik durduruldu ve ülkeme dönüyorum. Ama devam etmesi halinde geri geleceğim ve sezonu tamamlamayı bekliyorum. Evde kal” ifadelerini kullanırken, Perry Jones da “Bütün sezon bana gösterdiğiniz takviye ve bilhassa beni Türkiye ’ye kabul ettiğiniz için fazla teşekkürler. Maalesef dünyada bazı gelişmeler yaşanıyor, bir takım önlemler almam gerekiyor bilhassa kendim ve sevdiklerim için. Umarım her şey denetleme altına alınır buraya geri dönerim. Daima beraber döner ve başladığımız işi bitirebiliriz o zamana değin görüşürüz. Evde kal” mesajını paylaştı.

Bir öteki ad Chris Jones da, destekleri için taraftarlarına teşekkür ederek “Umarım bu sezonu bir şekilde tamamlayabiliriz, kendi isteğiyle dönmeye hazırım lakin şu lahza kendimin ve ailemin sağlığını öncelikte tutmak zorundayım. Sizi çok özleyeceğim, umarım sezona devam edebiliriz. Evde kalın” açıklamasını yaptı.

DHA

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı