Basketbol

Basketbol Şampiyonlar Ligi, Eylül sonunda Sekizli Final planlıyor

BCL ’nin 30 Mart Pazartesi günü video konferans yoluyla gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında BCL; oyuncuların, antrenörlerin, yetkililerin ve taraftarların sağlığı ve güvenliğini gözetmek amacıyla, Mart-Mayıs 2020 aralarında oynanması tasarlanmış olan ama oynanamayan bütün maçları Eylül sonu/Ekim 2020 başına erteleme kararı aldı.

BCL Idare Heyeti, COVID-19 salgını ve turnuvalar üzerindeki etkisi ile ilgili devam eden durumu kapsamlı bir şekilde tartıştı ve 12 Mart tarihinde alınan ve 26-27 Mart 2020 tarihlerinde FIBA Merkez Kurulu göre onaylanan karar uyarınca, BCL sezonunun FIBA’nın tüm müsabakalarının askıya alınması kararını kaldırması durumunda devam etmesi için aşağıdaki maddeleri ön koşullar olarak belirledi:

• Oyuncuların, antrenörlerin, görevlilerin ve taraftarların sağlığını gözetmek ve güvenliğini garanti etmek için: spor faaliyetlerine, bu sezona devamlı takımların ülkelerinin ilgili ulus makamları tarafından müsade verilmiş olması;

• Adaletli rekabeti gözetmek için: spor aktivitelerinin devam etmesine müsade verildiğinde, oyuncuların tatmin edici antrenman süresine sahip olması;

• Maçların operasyonlarının uygun olarak organize edilmesi için: yurt dışı seyahat kısıtlamalarının kaldırılması;

• Oyuncular, taraftarlar ve ortaklar için en iyi koşulları sağlamak amacıyla: BCL şampiyonunun belirleneceği boy etkinliğinin taraftarların katılımı ile düzenlenmesi.

BCL sezonunun tamamlanması için yukarıdaki koşulların akla uygun bir şekilde karşılanamayacağı göz önüne alındığında, BCL Yönetim Kurulu oy birliğiyle, 2019-20 sezonunu Sekizli Final ile devam ettirerek sonuçlandırma kararı aldığını açıkladı. Sekizli Finalin, 30 Eylül-4 Ekim 2020 tarihlerinde tek maçlı eleme usulüne göre oynanması planlandı.

Etkinliğin konut sahibi ve yeri ile turnuvaya ilişkin diğer ayrıntılar daha sonra duyurulacak.

Son 16 Turu ’nun tamamlanması için oynanması gereken iki maç (JDA Dijon ile Nizhny Novgorod ve Iberostar Tenerife ve Filou Oostende maçları), onay edilecek bir tarihte Sekizli Final öncesinde oynanacak. Konu ile ilgili detaylar ilerleyen günlerde açıklanacak.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı