Basketbol

Basketbol Federasyonundan Ulusal Dayanışma Kampanyasına yardım

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz bize yeteriz Türkiyem” sözleriyle başlattığı Ulusal Dayanışma Kampanyası’na 1.000.000 TL destekte bulundu.

Federasyondan yapılan yorumlama şöyle;

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz bize yeteriz Türkiyem” sözleriyle başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’nı Türkiye Basketbol Federasyonu olarak bütün gücümüzle destekliyoruz.

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulumuz 8 Nisan 2020 Çarşamba günü yaptığı toplantıda; gereklilik sahibi vatandaşlarımıza yardım etmek amacıyla gerçekleştirilen kampanyaya, tamamı federasyonun öz gelirlerinden karşılanmak üzere 1.000.000 TL destekte bulunma kararı almıştır.

Ülkemizin geçmekte olduğu bu zorlu süreçte; “Biz bize yeteriz” diyor ve yaşadığımız küresel koronavirüs tehdidine aleyhinde bütün dünyaya örnek olacak bir toplumsal dayanışmaya imza atacağımıza inanıyoruz. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak, sporun birleştirici gücü ile ülkemizin güçlü yarınları için çalışmaya devam edeceğiz.

bu vesileyle; dünyayı etkisi altına bölge salgın aleyhinde ülkemize büyük hizmetlerde yer alan sıhhat çalışanlarımıza ve kampanyaya destekte bulunan herkese bir kere daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı