Süper Lig

Başkan Hasan Kartal açıkladı! Oğulcan Çağlayan ile devam etmeyecekler

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Galatasaray’ın gündemindeki Oğulcan Çağlayan ve Fenerbahçe’nin istediği iddia edilen Melnjak ile ilgili konuştu.

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, TRT SPOR ’un sorularını yanıtladı. Kartal, ismi Galatasaray ile anılan Oğulcan Çağlayan için, ”Sportif direktörümüzle görüştükten sonra sanıyorum devam etmeyeceğiz.” dedi.

“FENERBAHÇE ’DEN TEKLİF ALMADIK”‘

”Dario Meljnak için Fenerbahçe’den fotoğraf ya da gayri resmi bir önerge almadık. Fakat Fenerbahçeli taraftarlar sosyal medyadan bana fazla mesaj gönderiyor. “Başkan Meljnak’ı Fenerbahçe’ye bayrak direği” diye. Şu anki planlamamızda Meljnak ile devam edeceğiz.”

“BU ŞARTLARDA BU LİGİ NASIL BİTİRECEKSİNİZ?”

”Liglerin bitirilmesi güzel. Bu şartlarda bu ligi nasıl bitireceksiniz? Tanıdık Olmayan futbolcuları nasıl oynatacaksınız? Futbolcular evde oturuyorlar şu an antrenman yapmıyorlar. En Ince Ayrıntısına Kadar sıkıntılı bir işlem. Kulüplerin içerisinde çoğu sorun var. İlk seyircisiz oynadığımız dönemde Antalya ’da oynansa maçlar mükemmel olur da fakat Haziran ve Temmuz aylarında o mevsimsel koşullarda nasıl oynayacaksınız? Bu psikolojik koşullarda oynamamız zorlama fakat federasyon ne derse uyarlamak zorundayız. Anadolu kulüpleri için yayın geliri kayda değer bir bedensel kaynaktı. Bu paranın gelmediği şartlarda ne yapabiliriz? Biz bunun üzerine düşünüyoruz. Önümüzdeki süreçte ne olacağını bilmiyoruz. Antrenman yapmamış sporcuları yarın sahaya nasıl süreceksin? Sakatlıklar, problemler olmayacak mı?”

Hasan Kartal, İsmail Kartal ile ilgili ”İsmail Kartal ile iyi bir şekilde gidiyorduk, oyuncu ile bir sorun oldu. Bizde kan değişikliği olsun istedik Ünal Karaman ile imzaladık. Ünal hocanın da şanssızlığı içten sürükleyici antrenmana, maça çıkamadı. Ünal Karaman iyi bir hoca Trabzon ’da da hizmeti oldu. Futbolun her yerinde kararlılık olması lüzumlu. ” yorumunu yaptı.

Başkan Kartal, sezon başı Çaykur Rizespor ’dan Fenerbahçe ’ye transfer olan Vedat Muriç ile ilgili ”Vedat bizde kendini daha iyi gösteriyordu. Fenerbahçe ’de Vedat olmasa durumu daha kötü olabilirdi. Fenerbahçe eksiklerini tamamladığını Vedat daha yararlı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı