Basketbol

Bakan Kasapoğlu ndan son dakika açıklaması! Dev zirveden ilk

Ankara’da KYK Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıya Gençlik ve Spor Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil katılım gösterdi. 

BAKAN KASAPOĞLU: “SÜRECİ DAHA DA GÜÇLENEREK ATLATMAK BİZLER İÇİN ÖNEMLİ BİR HEDEF”

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, buluşma öncesinde yaptığı açıklamada, “Dün Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında çok detaylı çok verimli bir toplantı gercekleştirildi. Türkiye, tüm kurum ve kuruluşları ile bu süreci çok hoş yönetiyor. Kesinlikle Sayın Cumhurbaşkanımızın dünkü ifadelerinde de olduğu gibi bu süreci daha da güçlenerek atlatmak bizler için manâlı bir maksat. Bu çerçevede spor için de aynı şekilde. Sporda her şeyi Türk sporunun yarınlarda çok daha zinde olması adına bir tepe kaybına uğramaksızın gerçekleştirme hedefimiz var. Bu madana da federasyonlar kayda değer bir paydaş Bakanlığımız ve spor camiası için. Bugün onlarla görüşeceğiz. Onların da bu süreçte fazla çalışmaları gerektiğine defalarca birlikte inanıyoruz. O yüzden onlar bu süreçte Türk sporunun yükseklik kaybetmemesi namına neler planlıyorlar, ne tür çalışmaları var Türk sporcusu ve yarınlarımız için onları konuşucağız. İnanıyorum oysa anlamlı ve verimli bir toplantı olacak” dedi.

Bakan Kasapoğlu, liglerin ertelenmesi yönünde gelen bir soruya ise şöyle cevap verdi: “Natürel ama gündemimizde pek çok konu var. Lakin ifade ettiğim gibi Türk sporunun bugünü ve yarınları. Yarınlarını sorumluluk sahibi federasyonlarımızın da fazla ciddi bir şekilde planlaması adına, çok manâlı araştırmalar adına bugün toplantı kararı aldık. Öteki federasyonlarımızla da önümüzdeki günlerde görüşeceğim. İfade ettiğim gibi doruk kaybı olmadan bu süreci insanlar olarak her alanda atlattığımız gibi sporda da daha kuvvetli bir şekilde yarınlara ulaşma hedefimizi gerçekleştireceğiz.”

DHA

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı