Fenerbahçe

Aziz Yıldırım’dan Mourinho yanıtı

Fenerbahçe’de mevcut yönetim, seçimli genel kurul öncesi Portekizli teknik direktör Jose Mourinho ile anlaştı. Mourinho, başkan adaylarından Aziz Yıldırım’ın da en önemli vaadiydi. Yıldırm’a Ali Koç yönetiminin Mourinho ile anlaşması soruldu. 

Mersin’de Fenerbahçelilerle bir araya gelen Yıldırım, “Yönetim, Jose Mourinho ile anlaşmış sanırım. O taraf bana sordu, ‘İmzalayın, biz kazanırsak beraber çalışırız, sorun yok’ dedim. Kalıbının adamı değilmiş diye bir şey demedim. Dedim mi öyle bir şey! Bana sinyal verdiler, ben de ‘imzalayın’ dedim. Ben imzalasam, onlar seçilse ne olacaktı? Önemli olan Fenerbahçe. Önemli olan Mourinho’nun Fenerbahçe’ye gelmesi!” ifadesini kullandı.

“Ben ve arkadaşlarım şampiyonluk sözü veriyoruz”

 Aziz Yıldırım, takımın durumuna değinerek, “Fenerbahçe raydan çıktı. Fenerbahçe sportif anlamda başarılı olmadığı gibi başka mecralara kayıyor. Siz bunu görüyor musunuz bilmiyorum ama biz görüyoruz. Bundan dolayı arkadaşlarla karar verdik; bu raydan çıkan vagonu raya oturtup, devam etmesini sağlayalım diye. Ben ve arkadaşlarım şampiyonluk sözü veriyoruz. Bu şampiyonluk sözünü de çocukların, gençlerin üzülmemesini ve orta yaşların üstünde olanların da üzülmemesini sağlamak için veriyoruz. Fenerbahçe’yi şampiyon yapacağız diyoruz. Dün belirttim, yine belirtiyorum; seçildikten sonra ilk yıl Fenerbahçe’yi şampiyon yapamazsak, olağanüstü kongre yapacağım. Bunu da herkes bilsin. Takımı şampiyon yapmazsak ayrılacağız” diye konuştu.

“Geldim, kulübe sahip çıkıyorum”

Yıldırım, Fenerbahçe’nin büyük bir camia olduğuna dikkat çekerek, “60 bin üyesi olan Fenerbahçe’de başkan adayı, yönetim çıkmıyor. Bunun için size de üzülerek söylüyorum, niye çıkmıyorsunuz diye soruyorum. Neden gelmiyorsunuz. 60 bin üye olmuş. 10 bin 10 yılını dolduran üye var. Bir kişi de çıkıp ben başkan adayıyım, ben yönetimi de yaptım geldim demiyor. Bunu sadece Mersin için değil. İstanbul’da, Denizli’de gittiğim yerlerde de söyledim. Fenerbahçe’ye sahip çıkın. Sahip çıkmıyorsunuz. Eylül-Ekim gibi söylemiştim; Fenerbahçe’de FETÖCÜ, hocacı, kulüpten menfaat sağlayan birisi olursa, kulüpten hiç kimse aday olmasa gelirim aday olurum dedim. Maalesef hiçbiriniz kulübe sahip çıkmıyorsunuz. Her şey dernek içinde 50 bilet aldık İstanbul’a gittik, şunu yaptık, bunu yaptık. Fenerbahçelilik bu değil. Burada dernekte boğulmayın. Dışarıya açılın. Mersin, Adana, Gaziantep, Antalya, Ankara olarak birleşin. Bir ekip yapın. Gerekirse 2 ekip yapın. Gelin aday olun. Kaybetseniz ne olur. Yarın ben kaybetsem ne olacak? Bana bir şey olmaz ama aday olarak görevimi yaptım. Geldim, kulübe sahip çıkıyorum. Biz başarılı olma mecburiyetindeyiz, şampiyon olmamız lazım. Şampiyon olmazsak hepimiz üzüleceğiz, daha çok üzüleceğiz. Onun için tek vaadimiz şampiyon olmak, şampiyon yapmaktır. Tarih şampiyonları yazar, 2’ncileri yazmaz” şeklinde konuştu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı