Basketbol

Ayhan Avcı: Hesaplarımız yeni sezon üstüne

Bu sezon ligin tamamlanmasına kısa bir zaman kala yaşanan Covid19 virüs salgınından ötürü hayatın allak bullak olduğunu ifade eden Bellona Kayseri Basketbol coachı Ayhan Avcı, “Bütün dünyayı etkisine almış ve daha önce eşi görülmemiş bu hastalığa yakalanan her bireyimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet geride kalanlara da katlanma diliyorum. Umarım bir an evvel hepimiz sağlıklı günlerimize kavuşuruz. Bu sezon ne olacağına dair hepimiz devletimizin ve federasyonumuzun vereceği kararı beklemekteyiz. Ligimizin adi sezonunun bitmesine 5 maç kalmıştı. Ve son 10-15 sezondur görünmeyen bir çekişmeye sahne oluyordu” dedi.

Bellona Kayseri Basketbol olarak son 3 sezondur geçmiş borçları ödemeye çalıştıklarını, bundan ötürü de bu sezona artı bir yatırım yapamadıklarını ifade eden Ayhan Avcı, “Tahminim kulübümüz tüm borçlarını bu sezon sonu itibarı ile sonlandıracak ve önümüzdeki yıldan itibaren yeniden her kulvarda başa oynayan bir yapıya kavuşacaktır. Zaten somut yatırım yaptığında Kayseri’nin Türkiye ve Avrupa’daki başarıları ortadadır. 3 sezondur istenilen noktalar da olamamayı daha ileri gidebilmek için birazcık geriye adım atmak olarak görmek gerekli. Kendimce Yönetimimiz bu konuda fazla mantıklı bir spor stratejisi göstermiştir” açıklaması yaptı.

Bellona Kayseri Basketbol camiasındaki geleceği ile ilgili olarak da konuşan Ayhan Avcı, “13 sezondur buradayım. Bu süre kapsamında içten, mantıklı ve iyi işler yaptığımızı düşünüyorum. Tabiki kupa hala yetersiz fakat onun dek manâlı bir konu var ki Türkiye’de ve Avrupa’da Kayseri ismini kadın basketbolunda bir marka haline gelmiş olması ve 14 sezondur Kadınlar Liginde sürekli bir şekilde kararlılık göstermektir. Bundan dolayı çok mutluyum bundan böyle idarecisiyle, yöneticisiyle fazla profesyonelce işleyen müthiş bir sisteme sahibiz. Tabi ama fazla gibisi yapılabilir yapılacaktır da buna hiç şüphem değil. Gelecek neyi gösterir bilemem lakin eminim ama Kayseri Bayan Basketbolu önümüzdeki 2-3 sezon içinde her tarafta üst seviye başarılara imza atacaktır” cümleleri kurdu.

İHA

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı