Süper Lig

Avrupa ’da ‘Yaz Ligi ’ dönemi!

Almanya Bundesliga 9 Mayıs ’ta başlıyor. İspanya, İtalya ve İngiltere ’de de mayıs sonu ve haziran başında sezona devam edilecek. Fransa ise Türkiye gibi ‘12 Haziran ’ dedi.

Futboldaki bedensel kayıpları en üye indirmeyi planlayan UEFA ve ulusal federasyonlar, Covid-19 salgınındaki rakamlar düşüşe geçince takvimlerini netleştirmeye başladı. Türkiye’de de yayıncı kuruluştan gelecek paranın dışarıya geliri kalmayan kulüpler 12-13-14 Haziran’daki muhtemel açılış için plan yapıyor. Avrupa’nın 5 büyük liginde maçlar için geri sayıma geçildi. İşte planlanan yeniden dönüş takvimi:

İNGİLTERE: Ekip antrenmanları bu hafta başlıyor. Ligin kalan 11 haftalık bölüm 8 Haziran-29 Temmuz tarihlerinde sıkıştırılmış fikstürle oynanacak.

İSPANYA: Mayıs ortasında antrenmanlara başlanmasının beklendiği La Liga’da 28 Mayıs’ta maçlara start verilecek. Kalan 11 hafta sıkıştırılıp sezon, ağustos başında tamamlanacak.

TEMMUZDA BITECEK

ALMANYA: Nisan başında takımlar topbaşı yaptı. 9 Mayıs’ta başlanması planlanan ligin kalan 9 haftası, haziran ayı sonuna kadar bitirilecek.

İTALYA: Hükümet, 4 Mayıs’tan itibaren bireysel, 18 Mayıs’tan itibaren ekip antrenmanlarına tasdik verdi. Maçlar 27 Mayıs ya da 2 Haziran’da başlayacak.

FRANSA: Mayıs sonu ekip antrenmanları başlayacak. 3 günde bir maç oynanarak 12 Haziran-25 Temmuz aralarında 10 haftada ligin bitirilmesi planlanıyor.

‘BİZ HAZIRIZ ’

MHK Başkanı Zekeriya Alp, liglerin başlaması talimatı verildiği lahza bütün hakem camiası olarak hazırlanmış olacaklarını söyledi. Alp, “Hakemlere programlar yollandı, bilgiler aktarıldı. Ne gerekiyorsa her türlü tedbiri edinmek için hazırlıklıyız. Hiçbir hakemimizi riske atmak istemeyiz. Maçlar her yerde başlarsa VAR odaları ve VAR hakemleri için sosyal uzaklık, bireysel izolasyon ve dezenfekteye herkes dikkat edecek” biçiminde konuştu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı