Süper Lig

Antalyaspor’un taraftar grubu, yaşlılar için seferber oldu

Antalyaspor taraftar grubu “07 Gençlik” üyesi sporseverler, yeni herif koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında evden çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzeri vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için seferber oldu.

Bütün dünyada etkisini artıran yeni tip koronavirüse karşısında Türkiye çapında alınan sıkı tedbirler, Antalya’da da titizlikle uygulanıyor. Virüsle uğraş sürecinde her kesimden insanın yardımlaşma duygusunu üstteki seviyeye çıkarması takdirle karşılanıyor.

Bu kapsamda, Antalya Valiliği bünyesinde kurulan “Vefa Sosyal Destek” grubunun faaliyetlerine 07 Gençlik Antalyaspor Taraftarlar Derneği üyeleri de katılıyor. Sosyal yükümlülük bilinciyle bir araya gelen kırmızı beyazlı takımın taraftarları, çalışmalara katkı maddesi için kolları sıvadı.

Takımlarının forma, atkı ve beresiyle yollara düşen taraftarlar, kentin işlek cadde ve meydanlarının dezenfekte edilmesine asistan oldu. Taraftarlar, Vali Münir Karaloğlu’nun da katıldığı etkinlikle şehrin en işlek bölgelerinden Cumhuriyet Meydanı’nda yaptıkları temizleme çalışmasıyla da takdir topladı.

Bu çalışmaların arkasından koruyucu kıyafet giyip maske ve eldiven takan taraftarlar, belirlenen 65 yaş üstü bazı vatandaşların evlerini dezenfekte etti.

– Taraftarların misal davranışı duygulandırıyor

Antalyaspor taraftarları, son bir haftadır kentteki evleri gezerek yalnız yaşamış veya ihtiyaç sahibi olan 65 yaş ve üzeri vatandaşları tespit ediyor. Bu kişiler için temel gıda malzemelerinden oluşan koliler hazırlayan taraftar grubu, erzakları da kendi imkanlarıyla dağıtıyor.

Bugüne dek 1500 kişiye ulaşan “07 Gençlik” taraftar grubu üyesi gençlerin örnek davranışı esnasında hissi anlar da yaşanıyor. Kapılarını açınca karşılarında gıda paketiyle duran kırmızı-beyaz formalı gençleri görebilen vatandaşlar ile taraftarlar aralarında duygu dolu diyaloglar geçiyor.

Yardım organizasyonunda bulunan Antalyaspor taraftarı Metin Çelik, baskı günlerin yaşandığı bu süreçte yardımlaşma ile birlik ve birliktelik duygularının öneminin arttığını söyledi.

Kendilerini, taraftar derneğinden fazla sivil toplum kuruluşu gibi gördüklerini anlatan Çelik, “Şehrimizin tekrar tekrar yanındayız. Ülkemizde yaşanan sıkıntılara hiçbir zaman sessiz kalmadık. Vatandaşlarımıza destek olmak için kolları sıvadık. Takriben 1500 yaşlı vatandaşımıza gıda kolilerimizi ilettik.” diye konuştu.

Takviye ettikleri yaşlıların mutlu olduğunu görmenin huzur verdiğini dile getiren Çelik, şunları açıklama etti:

“Çok mutlu oldular. Hüzünlenenler, ağlayanlar oldu. Onları unutmadığımızı hissettiler. Özellikle yalnız yaşamış, kimsesi olmayan yaşlıların gözlerindeki o mutluluk bize de huzur verdi. Tribünler artık zorlama olayları yerine sosyal sorumluluk projeleri ile ön plana çıkmaya başladı. Daha önce de birçok köy okuluna kütüphane kurduk. Mont ve atkı yardımı yapmıştık.”

Taraftarlardan Ali Bakan da koronavirüsle uğraş edilen zor günlerde özellikle 65 yaş üstü vatandaşları yalnız bırakmayacaklarını söyledi.

Yardımların süreceğini gösteren Bakan, “Bizi çok sıcakkanlılıkla karşılıyorlar. Böyle bir organizasyonda yer aldığımız için çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

– “Bizi unutmadıkları için mutluyuz”

Kepez ilçesinde yaşamış 79 yaşındaki Ayşe Erdağ da kurallara uyup evden çıkmadıklarını dile getirerek, “Devletimizin ve milletimizin desteğini her zaman hissediyoruz. Bizi unutmadıkları için mutluyuz. Taraftar çocuklarıma, kuzularıma da fazla teşekkür ediyorum.” dedi.

Taraftarların destek kolisi ulaştırdığı 81 yaşındaki Erdoğan Erdağ da verilen yardım dolayısıyla çok mutlu olduklarını söyledi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı