Süper Lig

Antalya futbolu bekliyor

Türkiye ’nin en favori turizm merkezinde 889 otelde, 232 bin 361 oda ve 500 bin 583 yatak bulunuyor. 200 ’den artı futbol sahasının yer aldığı bölgedeki 4 statta lig maçları oynanabilir

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Kulüpler Birliği Vakfı’nın (KBV) karşılıklı planı kabul görürse, futbol için mayısta düğmeye basılacak. Bilim Kurulu’ndan tasdik gelirse son kararı Spor Bakanlığı verecek.

Plan kabul görürse Süper Lig, Antalya’da tamamlanacak. Akdeniz’in yaz aylarında fazla sıcak ve ıslak oluşu sorun olarak gözükse de lojistik koşullar ve sağlık durumu açısından denetleme edilebilir olması, Antalya’yı futbol paydaşları için çekici kılıyor.

4 MEVSİM HİZMET

Turizm kenti Antalya’da 889 otelde, 232 bin 361 oda ve 500 bin 583 yatak bulunuyor. Alanya, Serik ve Kemer ilçeleri ilk olarak edinmek üzere 200’den artı futbol sahasının yer aldığı kentte, Süper Lig karşılaşmalarının oynanabildiği 4 stat bulunuyor. Antalya’da dört mevsimin her günü onbinlerce turisti ağırlayan Serik ilçesinde yalnızca Belek, Kadriye, Boğazkent’teki ultra lüks otellerde 73 bin 605 yatak ve 108 tesis yer alıyor.

“DÜNYA GELEBİLİR”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Spor Turizmi Birliği Başkanı Recep Şamil Yaşacan; İtalya, Bulgaristan, Rusya ve Romanya’da da öbür seçeneklerin gündeme geldiğini belirterek “Biz ülke olarak, Antalya olarak bütün dünyadaki lig maçlarının oynanabilmesi için hazırız. O ülkelerin futbol liglerinin Antalya’da oynanmasına talibiz” dedi.

Yaşacan, şunları kaydetti:

“Antalya ’da 200’den artı FIFA standardında futbol sahamız var. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yurtdışından dönenlere, öğrenci yurtlarında uyguladığı karantina formülünü gelecek takımlara uygular, otellerimizde konaklamasını sağlayabiliriz. Aynısını futbol liglerindeki takımlara yapabiliriz. Dünyanın bütün liglerinin futbol maçlarının, Antalya olarak bölgemizde oynanmasına hazırız ve bütün dünyayı Antalya’ya bekliyoruz.”

“DÜNYANIN EN GÜVENİLİR ŞEHRİ ANTALYA”

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Galatasaray eski yöneticisi, turizmci Cem Kınay ile Instagram’da canlı yayına katıldı.

Karaloğlu, “Şunu dünyaya anlatmamız lüzumlu: Antalya, dünyanın en güvenilir şehri. Bu pandemiyi dünyada en iyi idare eden şehir halkı olduğuyla ilgili iletişim geliştirmemiz gerekli. Niyetimiz şu: Geçen sene bize 16 milyon insan geldiyse, her biriyle irtibat kuralım istiyoruz. Onlara diyelim ki: Stayhome, dream Antalya (Evde kal, Antalya’yı hayal et).”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı