Basketbol

Anadolu Efeste maaş kesintisi değil

Corona virüs salgını nedeniyle askıya alınmadan önce Turkish Airlines EuroLeague ve Basketbol Süper Ligi’nde lider durumda bulunan Anadolu Efes’in genel direktörü Alper Yılmaz, yaşanan sürece ilişkin TRT Spor’a açıklamalarda bulundu. 

Yılmaz, “Şu Anda zor bir dönemden geçiyoruz. Biz de evde kalarak kendimizi izole etmeye çalışıyoruz” açıklamasını yaparken, takımla ilgili, “Acilen ülkelerine dönen tanıdık olmayan oyuncularımız var. 5 yabancı oyuncumuz ise burada. Takımda belirti belirten kimse yok. Cümbür Cemaat evinde çalışıyor oysa natürel fakat oynanan maçlar gibi olmuyor. Fakat sağlıklarının iyi olduğunu biliyoruz” dedi. 

Sürecin yarattığı idareli şartlarda ücret kesintisi olup olmayacağına yönelik soruya ise Yılmaz, “Oynanmayan maçlar hesaplı olarak sıkıntıya düşürecek gibi ama şu anda öyle bir şart laf konusu yok. Avrupa Ligi oyuncu birliği ile konuşuyoruz ve hareketlerimizi de ona kadar şekillendireceğiz” cevabını verdi. 

Sezonun başlama tarihine ilişkin de düşüncelerini paylaşan Alper Yılmaz, “Sezona başlayacağımız tarih şu lahza net değil. Mayıs’ın ortasında gibi başlaması bir seçenek olursa, format değişiklikleri konuşulabilir ancak normal sezonun tamamının oynanması masada olan konu. Fakat bunların hepsi sağlık durumuna tarafından belirlenmiş olacak” ifadelerini kullandı. 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı