Süper Lig

Ali Koç ’tan Fenerbahçe ’ye 70 milyon daha!

UEFA ’nın istediği borçsuzluk kâğıdı için bütün takımın şubat, mart ve nisan ayı alacakları ödendi. Gereken parasal kaynağı Koç buldu.

Fenerbahçe, UEFA’yla yapılan FFP anlaşmasının kayda değer maddelerinden olan ‘futbolculara borç olmaması’ şartını sağladı. Sarı-lacivertli yönetim, futbolcuların birikmiş alacaklarını 30 Nisan tarihinde ödedi. Bu Nedenle kulüp lisansı için gereken ‘borçsuzluk kâğıdı’ alındı.

Takıma şubat, mart ve nisan aylarından borç bulunuyordu. Edinilen bilgiye göre Başkan Ali Koç, şahsi kefaletiyle kaynak yarattı.

Laf konusu rakamın 70 milyon TL’yi bulduğu belirtiliyor. Koç, daha önce de kulübe 50 milyon dolar hibe etmiş, grup şirketleriyle sponsorluklar sağlamış ve pek çok defa Fenerbahçe’ye nefes aldırmıştı.

POTADA SIKINTI ÇOK

FUTBOLDA borçları kapatan Fenerbahçe, basketbol şubesine kaynak arıyor. Bilhassa erkek takımı Fenerbahçe Beko’da bezginlik had safhada. Uzun süredir ödeme yapılmadığı için teknik takım ve oyuncuların huzursuz oldukları belirtiliyor. Bu durumun sarı-lacivertli yönetim içinde de manzara ayrılıklarını beraberinde getirdiği iddiaları bulunuyor.

TARİHİ YÜKSEK DİVAN KURULU TOPLANTISI

Fenerbahçe, corona virüs salgını tedbirleri kapsamında divan kurulunu internetten yapma kararı aldı. Sarı-lacivertli kulübün açıklamasında 15 Mayıs Cuma günü düzenlenecek olan Yüksek Divan Kurulu’nun online olarak gerçekleşeceği vurgulandı. Konuyla ilgili Fenerbahçe resmi internet sitesinde şu ifadelere yer verildi:

“Dünyayı saran ve ülkemizi de etkisi altına bölge korona virüs salgını sebebiyle Yüksek Divan Kurulu (YDK) toplantımızı ilk kez online (internet üzerinden) düzenleyeceğiz.

Türkiye ’de bir ilk olacak online YDK toplantımız, 15.05.2020 Cuma günü 14.00-17.00 saatleri arasında yapılacaktır. YDK üyelerimizin online toplantımızda iletmek istediği gösterme, teklif ve soruları kulübümüze nasıl ulaştırabilecekleriyle ilgili gerekli bilgilendirme önümüzdeki günlerde hem yapılacaktır.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı