Süper Lig

Ali Koç: Esas amacımız gemiyi yüzdürebilmek

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, online bayramlaşma töreninde sarı-lacivertli camiaya yönelik kayda değer açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı lacivertli camianın bayramını kutlarken gündemdeki konulara ilişkin de manâlı açıklamalarda bulundu. Süper Lig ’in oynanması gerektiğini açıklayan Ali Koç, 12 Haziran sonrası ligleri tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI HAKIKI KAHRAMANLAR”

“Fenerbahçe ailemizin bütün üyelerinin ve tüm vatandaşlarımızın kutsal Ramazan Bayramı ’nı kutluyorum. Sağlık ve sevinç içerisinde nice bayramlar diliyorum. 2-3 ay önce bugünleri konuşsak hiç kimsenin aklından geçmezdi. Ülkemizi etkileyen salgın sebebiyle 2-3 aydır hayatımız daha aşağı üst oldu. Alışık olmadığımız ortamlarda işlerin devam etmesini sağladık. bununla beraber evlerde kaldığımız günlerde, unuttuğumuz bir takım değerleri ve hisleri yaşadık. Ailemizle daha yakın olduk. Cephede bizim için savaşan sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Onlar hakiki kahramanlar. Hayatın akışının alışılagelmiş olması için çalışan tüm sektör emektarlarına da teşekkür ediyorum.”

“ASIL AMACIMIZ GEMİYİ YÜZDÜREBİLMEK”

“Gelirlerimizin yüzde 80 ’i direkt bankalara gidiyor. Gemiyi yüzdürebilmek basit yok. Gelirlerimizin yüzde 80 ’i bankalara gidiyor. 40-50 milyon dolar borç azalttık. Birinci önceliğimiz gemiyi yüzdürüp limana getirebilmek. İkinci önceliğimiz ise finansal yol haritasında bu borçları indirebilmek.”

“EN DOĞRU KARAR LİGİ OYNATMAK”

“Sportif açıdan bakınca voleybol, basketbol var. Euroleague iptal edildi, Olimpiyatlar iptal edildi. Pek fazla branşta askıya alma ve iptaller oldu. Geriye Doğru bir tek futbol kalıyordu. Federasyonun verdiği karar zorlama bir karar. Yurt içinde, dışarıda tartışmalar var. Futbolu bir şekilde devam ettirmek, sezonu tamamlamaya kastetmek fazla önemli. Futboldaki iptalin etkisi, diğer sporlar gibi olmayacaktır. Çok basit bir karar değil. Kaotik bir ortam. Şu aşamada en içten karar oynama olduğu gözüküyor. Benim şahsi düşüncem, Süper Lig ve bir daha alçak ligin oynanması, diğer liglerin zorlanmaması. Süre gösterecek. Kulüpler bir bir testlerini oluyor, idmanlara dönüyorlar. 12 Haziran ’dan başlayarak ligi tamamlayabiliriz inşallah. Içten önlemler ve devletimizin önderliğinde bu işi başarabiliriz.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı