Süper Lig

Alev Kara’dan Terim’in taburcu edilmesi yorumu

Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara katıldığı canlı yayında Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in koronavirüs sebebiyle yattığı hastaneden taburcu olmasıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

Kara CNN Türk’te katıldığı yayında doktorlar tarafından genel durumu iyi olarak gözüken vatandaşların taburcu edildiğini belirterek bu kişilerin protokoller gereği evde 14 günlük karantina sürelerinin devam ettiğini belirtti.

Ateş Kara’nın açıklamaları şu şekilde:

“HASTA OLANLAR UMUTSUZLUĞA KAPILMASIN”

“Kovid hastalığı gerçekte bizim tedavi edilen hasta sayısı bakımından başarılı olduğumuz bir lpnumda. Hastaların koskocoman bir kısmı iyileşiyor ve normal hayatlarına geri dönebiliyor. Hasta olanlar sakın umutsuzluğa kapılmasınlar”

“TABURCU EDINMEK İÇİN BELİRLİ KRİTERLER VAR”

“Belirli kriterlerimiz var, Akciğerinde çok problem yahut, genel durumu iyiyse, hastalığın ilerleme olasılığının olmadığını düşünüyorsak taburcu edebiliyoruz. Bu Fatih öğretmen için de geçerli, benim için de geçerli”

“Daha Sonra şahısların evine gittiğinde hastalığı bulaştırma ihtimali olan kişinin olmaması gerekiyor. Bilhassa belirtilmiş bir yaşın üstünde, hastalığı olan birinin evde olmamasını istiyoruz”

“Üçüncü kuralımız bizim istediğimiz izole kurallarına adaptasyon zorunluluğu. Dediğim gibi, biz iki testi negatif meydana çıkan kişileri evlerine gönderebiliyoruz.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı