Süper Lig

Ahmet Özdoğan: Süper Lig için en uygun tarih 15 Ağustos

Türkiye Futbol Federasyonu’nun futbola dönüş olarak belirlediği 12 Haziran’ın yanlış olduğunu bildiren Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, SÖZCÜ gazetesine reçetesini açıkladı: Ülkede pandemi sürecinden rahatsızlık evresine geçileceği için 15 Ağustos-15 Eylül ’de Süper lig tamamlanabilir. 18 takım Antalya ’da haftada iki maçla 4 haftada sezonu bitirebilir.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi KBB Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, TFF’nin yol haritasında yanlışlar olduğunu belirtip SÖZCÜ’ye önemli talimatlar yaptı. Özdoğan, “Rakamların ve suni zekanın bize gösterdiği pandemi sürecinin 15 Ağustos’ta hastalık evresine döneceğidir. 15 Ağustos-15 Eylül aralarında lig tamamlanır. Olimpiyat Köyü mantığı ile izole bir ortam oluşturup maçlar tek şehirde oynatılmalıdır. 18 takım Antalya’da haftada iki maçla 4 haftada ligi bitirir. 1 haftada Türkiye Kupası organizasyonu yapılır” dedi.

‘ZARAR KARŞILANMALI ’

Özdoğan, şunları söyledi: “Afiyet Bakanı doğru yaptı. ‘Biz sorumluluğu almıyoruz’ diyerek bu şekilde oynanmasını tasvip etmediğini ortaya koydu. TFF, nasıl ve hangi şartlarda yükümlülük aldığını açıklasın. ‘Ben nasıl dersem pek olur’ diyerek olmaz. Sporcuların, Covid-19’a yakalanması ya da yetersiz hazırlık süresinden nedeniyle muhtemel ağır sakatlık yaşaması halinde TFF, kulüplerin ve futbolcuların zararını tazminat ödeyerek karşılayacak mı? Bu süreç, sadece virüs önlemi alınarak planlanamaz.”

İLGİLİ HABER Fatih Terim: Aceleci değil, temkinli olmalıyız Fatih Terim: Aceleci değil, ihtiyatlı olmalıyız

TOP TEMİZLİĞİ MANTIKSIZ

“İnsanı virüsten koruduktan sonradan topu dezenfekte etmenin bir mantığı yok. Zorunlu karantina önlemleri aşağıda organizasyon planlaması yapıldıktan sonra ikili mücadele olsa ne olabilir? Hastalığı biten Fatih Terim’in maske takmasına bile gerek yok.”

NE YAPILACAK BELLİ DEĞİL

“Deplasmanlı denilen kontrolsüz ligde bazı Covid’li çıktı, o takım 14 gün karantinaya alındı. Nasıl bir yol haritaları var açıklasınlar. Pandemi ortamına kadar lig takvimi belirlenmeli ve lig senaryosu yazılmalı. Futbolcunun tükürüğü maç içinde var olan istemsiz bir hareket. Bunu nasıl engelleyeceksiniz?”

İLGİLİ HABER Ahmet Nur Çebi`den açıklama: Bu ortamda futbol oynanamaz Ahmet Nur Çebi`den yorumlama: Bu ortamda futbol oynanamaz

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı