Süper Lig

Ahmet Oğuz: “Lige hazırlanmak için en az 20-25 gün lüzumlu”

Süper Lig ekibi Gençlerbirliği’nin ekip kaptanlarından Ahmet Oğuz, yeni alıcı koronavirüs (Kovid-19) salgınından nedeniyle ara bahşedilen liglerin bitmiş başlaması durumunda, futbolculara hazırlanmaları için asgari 20-25 günlük bir sürenin verilmesi gerektiğini söyledi.

Ahmet Oğuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, salgının futbol dahil her şeyi etkilediğini belirterek, “Maalesef ahali ölüyor. Daha özenli olmamız, söylenenleri yapıp, evde kalmamız gerekiyor. Ben de 20 günden fazladır evdeyim. Çalışmalara da evde başladık. Canımız sıkılıyor ama en azından ailemizle zaman geçiriyoruz.” dedi.

Liglerin başlamasını beklediklerini ve konut antrenmanları yaptıklarını aktaran 27 yaşındaki futbolcu, “Ara bizi kötü etkileyecek. Hazır bir vücudumuz vardı. Lige hazırlanmak için minimum 20-25 gün verilmesi gerekiyor. Benim düşüncem bu. Ama bu süre verilirse eski formumuzu yakalayıp, maç oynayacak duruma geliriz.” diye konuştu.

Sezon ortasında geçirdiği sakatlığın arkasından, son haftalarda sürekli birincil 11’de oynayan Ahmet Oğuz, “Bu şart tabii fakat beni etkiledi. Kayda Değer olan burada insan sağlığı. Yeniden en iyi şekilde çalışıp, formayı alacağım. Futbolu çok özledim, daha bir heyecanla oynayacağım.” ifadelerini kullandı.

– “Avrupa Şampiyonası’nın ertelenmesini fırsata çevirmek istiyorum”

Ahmet Oğuz, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın 2021 yılına ertelenmesini bir fırsat olarak gördüğünü dile getirdi.

Salgın nedeniyle ertelenen ve gelecek sene oynanacak organizasyonda A Ulusal Ekip forması giymek istediğini anlatan kırmızı-siyahlı futbolcu, şunları kaydetti:

“Bu askıya alma kimileri için büyük kısmet, kimileri içinse değil. Sakatlanan genç oyuncularımız da vardı. Nazar değmişti. Şampiyonanın ertelenmesi onlar için çok iyi oldu. Natürel oysa herkesin bir hedefi var. Avrupa Şampiyonası’nın 1 yıl ertelenmesini fırsata döndürmek istiyorum. Hedeflerim arasında orada almak var. Niçin olmasın? Takımımda düzenli oynamam yetmez. Çok hevesli, iyi oynayan eski Ahmet’e dönmek istiyorum.”

– “Son 8 haftanın oynanması lüzumlu”

Ahmet Oğuz, ligde kalan maçların oynanıp, sezonun tamamlanması gerektiğini savundu.

Bu kararı yetkililerin alacağını gösteren Ahmet, “Bizzat son 8 haftanın oynanması lüzumlu. Kiminin şampiyonluk hedefi, kiminin kümede kalma hedefi var. Bizim hedefimiz ligde kalmak. Yönetenler ne karar verirse hürmet göstermemiz gerekiyor. ‘Devam edin’ de deseler, ‘Lig bitti’ de deseler saygı duymamız gerekecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Sahada takım arkadaşlarıyla antrenman yapmayı fazla özlediğini de vurgulayan Ahmet Oğuz, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ekip arkadaşlarımla defalarca iletişim halindeyim. 6-7 kişiyle aralıksız konuşuyorum. Hocalarımız kurduğumuz gruba antrenman hareketlerini gönderiyor. Her hareketi gösteriyorlar. 1 dakika süren en az 20-30 hareket gönderiyorlar. Onlar da büyük bir fedâkarca bizi formda tutmaya çalışıyorlar. Antrenmandan sonradan konsol oyunu oynuyorum. Tüm arkadaşlarım da online olarak katılıyor. Bu şekilde iletişime de geçiyoruz. En çok özlediğim şey antrenmanlarımız. Her gün evde 1.5 saate yakın antrenman yapıyorum. Sonra 6-7 saat konsol oyunu oynuyorum.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı