Süper Lig

Ahmet Nur Çebi: “Ne eyvah ama büyük bir krizle karşı karşıyayız”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede tüm sorumluluklarını yerine getirdiklerini söyledi.

Çebi, Beşiktaş dergisinin nisan ayı sayısında yer alan yazısında, koronavirüs sebebiyle tüm dünyada hayatın durma noktasına geldiğini ve tüm spor müsabakalarının da askıya alındığını belirterek, “Ne yazık oysa ne spordan ne de çalışmalarımızdan dem vurabileceğimiz büyük bir krizle aleyhinde karşıyayız.” ifadesini kullandı.

Salgın nedeniyle yaşanan zor süreci en az zararla atlatmak için içten adımlarla ilerlenmesi gerektiğini anlatan Çebi, şunları kaydetti:

“Bunun için de vatandaşlarımızın mesuliyet alarak yetkililerin çağrılarına kulak vermesi gerek. Unutmayın ancak yalnızca kendimizden yok, çevremizde bulunan insanlardan da sorumluyuz. Afiyet, spordan önce gelir. Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak, virüsle uğraş konusunda bütün sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Çalışanlarımıza ve sporcularımıza evlerinde kalmalarını, sporcularımıza kendilerine verilen sportif programları uygulamalarını ilettik. Devletimizin almış olduğu kararlara uygun davranmalıyız. Yaşlı vatandaşlarımızın herhangi bir bağlantı sonucu virüse yakalanmamaları için evlerinde kalması gerek. Onları önemsiyoruz ve üzerimize düşen yardımları da yerine getirmek için görev halindeyiz.”

Ahmet Nur Çebi, liglerin geleceği konusunda herhangi bir netlik olmadığını vurgulayarak, “Futbolda, Kulüpler Birliği nezdinde kulüp başkanları ile yaptığımız telekonferansta bu dönemde uzlaşının, birlik ve beraberliğin ne dek manâlı olduğu üzerine konuştuk. Ülke olarak süreci dinç şekilde atlattığımızda bütün bu konuların daha içten şekilde konuşulacağını düşünüyorum. Kovid-19 sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine katlanma diliyorum. Tedavi gören hastalarımıza da ivedi şifalar diliyorum. Salgın ile mücadelemizde taraftarlarımızı, elzem durumlar haricinde evde kalmaya ziyafet ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı