Süper Lig

Ahmet Nur Çebi: Bu krizden en az hasarla çıkmak için çalışıyoruz

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, corona virüsü salgınının kendilerini de negatif etkilediğini belirterek, “Bu krizden en düşük hasarla çıkmak için çalışmalarımız olağan gücüyle sürüyor” dedi.

Siyah-beyazlı kulübün başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Dergisi ’nin Haziran sayısında kaleme aldığı yazıyla camiaya seslendi. Çebi, şunları kaydetti:

“Değerli Beşiktaşlılar,

Ilk Olarak bütün Müslüman âleminin geçmiş Ramazan Bayramı ’nı en dürüst dileklerimle kutlarım. Geride bıraktığımız üç ayda çok zorlama ve tarifi olmayan günler geçirdik. Şayet de ilk kere hepimiz bu bayramı sevdiklerimizden uzakta geçmek durumunda kaldık. Oysa tedirgin zamanları geride bırakmaya ve sevdiklerimiz ile rahatça zaman geçirmeye çok yakınız.

Türkiye Futbol Federasyonu ’nun ilk açıklamasına göre liglerin oynanması konusunda verdiği karar ve belirttiği takvim neticesinde profesyonel futbol ligleri 12 Haziran ’da başlıyor. Her beyanımızda belirttiğimiz gibi, bizim önceliğimiz insan sağlığıdır. Vakaların rakiplerimizde ve takımımızda baş göstermiş olması, riskin hâlâ devam ettiğinin nişanesidir. Bu koşullar altında; voleybol, basketbol ve hentbol ligleri bu sezon belli kararlar doğrultusunda nihayete erdirildi. Bizim kulüp olarak duruşumuz, ancak ve ancak Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulumuzun iki taraflı tasdik kararının alınması gerektiğine yöneliktir. Afiyet, şampiyonluklardan ve başarılardan daha değerlidir.

Göreve geldiğimiz günden bu yana, muhtelif borç yükümlülükleriyle aleyhinde karşıya olduğumuzu daha önce de belirtmiştim. Virüs salgınının futbol ekonomisine etkisi, şüphesiz kulübümüzü de olumsuz etkiledi. Fakat, bu krizden minimum hasarla çıkmak için çalışmalarımız olağan gücüyle sürüyor.

Bu zorlama süreci camiamız ile birlikte, birlik ve beraberliğimizi zinde bir şekilde göstererek geride bırakacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. En yakın zamanda takımlarımızla kucaklaşabileceğimiz dinç günler temenni ediyorum.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı