Süper Lig

Ahmet Ağaoğlu: ‘Süper Lig ’le ilgili nihai kararı devlet verecektir ’

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, TFF’nin Süper Lig’in başlama tarihiyle ilgili karanını bir yıllık tespit olarak yorumladıklarını, bu konuda nihai kararı devletin vereceğini söyledi. Ağaoğlu, “Sürecin başından beri devletimizin vereceği her türlü karara saygılı olacağımızı açıklama ettik. Sürecin başından beri Trabzonspor Kulübü’nün tavrı nettir” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, dün gerçekleştirilen idare heyeti toplantısının arkasından corona virüs salgını nedeniyle ara bahşedilen liglerin 12-13-14 Haziran ’da başlayacağını açıklamıştı. Süper Lig lideri Trabzonspor ’da Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, yaşanan gelişmelerle ilgili manâlı açıklamalarda bulundu. İşte Ağaoğlu ’nun açıklamaları…

“Ihtiyatlı bir bekleyiş içindeyiz”

Herkesin özgürce sokaklarda dolaşacağı günleri beklediğini açıklayan Ağaoğlu, “Toplumsal olarak baskı ve geleceğe dönük birtakım endişeleri paylaştığımız bir süreçten geçiyoruz. Bu sürecin ne vakit sona ereceğini yoksa sürecin sonunda nasıl bir tabloyla karşılaşacağımızı ön görebilmemiz muhtemel değil. Şu günlerde böylece çok birey ve kurum gibi Trabzonspor Kulübü olarak bizler de temkinli bir bekleyiş içindeyiz” dedi.

“Bir yıllık belirlenmiştir, nihai kararı devlet verecektir”

TFF ’nin liglerin başlamasıyla ilgili bir yıllık açıkladığını belirten Ağaoğlu, “Çünkü burada henüz adı konulamayan, henüz nasıl yürüyeceği kesin olmayan öyle fazla konu var. Maçlar oynanmaya başlandığı anda varsayılım fakat Allah korusun bir oyuncunun testinin fazla çıkması halinde TFF ’nin düşüncesi bu oyuncu oynayamaz. Ancak ayrıca sağlık durumu kurulunun ayrıca Afiyet Bakanlığı ’nın hem de Dünya Sıhhat Örgütü ’nün bu konuyla ilgili olarak yayımlamış olduğu açıklamalar var. Yakın temasta bulunduğu tüm halk müziği 14 gün vakit ile karantina altına alınırlar. Bu oyuncuyu devre dışı bırakarak bu işin dışına çıkamıyorsunuz. Burada TFF sadece yıllık belirlemiştir. Bu işin nihai kararını verecek olan Bilim Kurulu ve Sağlık Durumu Bakanlığı ’nın tavsiyeleri doğrultusunda devlettir” ifadelerini kullandı.

“Trabzonspor Kulübü ’nün tavrı nettir”

Ağaoğlu, ligde lider durumda oldukları için maçların oynanmasını istemedikleri şeklinde bir algılama oluşturulmak istendiğini dile getirerek, “Biz pandemi ortaya çıktığında ve ligler ertelendiğinde sağlık durumu açısından bir bezginlik olduğunu belirttik ve bütün yükümlülük devlettedir diyerek alınacak her türlü karara saygılı olduğumuzu belirttik. Biz Süper Lig lideri olarak ayrı ifadeler kullanmadık. Yalnızca devletimizin vereceği her türlü karara saygılı olacağımızı ifade ettik. başkaca bambaşka söylemler ortaya atmadık. Bizi farklı mecralara çekmeye çalışanların bunu bilmesi gerekir. Sürecin başından beri Trabzonspor Kulübü ’nün tavrı nettir” diye konuştu.

“Ertelediğimiz bir plan, askıya aldığımız bir projemiz değil”

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, salgın sebebiyle şu an için erteledikleri bir plan, askıya aldıkları bir proje olmadığını vurgulayarak, “Mevcut şartlar içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bildiğiniz gibi Trabzonspor, bir süredir zaten kendi hesaplı krizinin üstesinden gelmeye çalışıyordu. İki yıldır attığımız bütün adımların hareket alanını, kısıtlı bütçemiz belirliyordu. Bu anlamda öz kaynaklar en doğru seçenekti. Biz ‘kendi kendine yeterli bir idareli ve sportif düzen ’ oluşturmak için zaten altyapımıza yönelmiştik. Bakın, acilen cümbür cemaat içinde bulunduğumuz doğaüstü şartlar ve dış mecburiyetlerden ötürü kendi kendine yetebilmenin yollarını arıyor. Bu açıdan bakıldığında en uğurlu kulübün Trabzonspor olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz” biçiminde konuştu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı