Süper Lig

Ahmet Ağaoğlu: “Futbol konuşmak o kadar mümkün değil”

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, ” Hayallerimiz için ne kadar gayretkeş çalışmış olsak da hayallerimize ne kadar yakın olsak da hayatın durma noktasına geldiği bu dönemde, futbol oynamak gibi futbol konuşmanın da o kadar mümkün olduğunu düşünmüyorum.” ifadesini kullandı.

Ağaoğlu, Trabzonspor Dergisi’ndeki yazısında, Çin’de ortaya meydana çıkan koronavirüsün dünya geneline çabuk yayılarak, insanlığı merhametsizce tehdit eden bir pandemi halini aldığını belirterek, “Ülke olarak, devlet büyüklerimizin dikkat ve gayretleri ile bu işi en başından itibaren sıkı tuttuk. Sıkı tutmaya da devam ediyoruz. Hayatın her alanında, ekonominin her sektöründe, gündelik hayatımıza derinden etki edecek değin sıkı bir şekilde yapılan kısıtlamalar ve alınan tedbirler, bu salgının ne dek ciddi olduğunun bir göstergesi.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin bu süreci en düşük hasarla atlatan ülkelerden biri olacağına kalpten inandığını açıklayan Ağaoğlu, şunları kaydetti:

“Fakat hayatın durma noktasına geldiği bu dönemde, futbol oynamak gibi futbol konuşmanın da pek muhtemel olduğunu düşünmüyorum. Hayallerimiz için ne değin gayretkeş çalışmış olsak da, hayallerimize ne kadar yakın olsak da… Bu noktada yapabileceğimiz tek şey; COVID-19’a ilişkin sıhhat otoritelerinin bütün uyarılarını dikkate alarak kişisel sorumluluğumuzu, bir vatandaşlık ödeviymişçesine hayata dinmek. Hepimizin hijyen kurallarına ve sosyal mesafeye uyarı etmesi gerekiyor.

Biliyoruz ki ne kadar eksik kişi bu virüse yakalanırsa, sağlık çalışanlarımızın omuzundaki tartma de, hastanelerimizin kapasite yükü de öyle azalacak. Bu yüzden sosyal izolasyonun fazla önemli olduğunu düşünüyorum. Salgın sürecinin en kısa zamanda teftiş altına alınması için buna uyarı etmemiz gerekiyor. Birbirimize yeniden aynı samimi olarak sarılabileceğimiz, sevdiklerimizce güneşin tadını dışarıya özgürce çıkarabileceğimiz günlerin bir an önce gelmesi temennisi ile hepinize dinç günler diliyorum.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı