Süper Lig

Ahmet Ağaoğlu: Devlete düşünce devretmek gibi bir hadsizlikte bulunmayız

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu TFF’nin ligleri 12-13-14 Haziran’da bitmiş başlatma kararını değerlendirdi.

Süper Lig ’de 53 puanla lider durumda olan Trabzonspor ’da başkan Ahmet Ağaoğlu gündemi değerlendirdi. Corona virüsü salgını sonrası ara verilen ligleri 12-13-14 Haziran ’da baştan başlatma kararını değerlendiren Ağaoğlu, ”Devlete düşünce devretmek gibi bir terbiyesizliğin, hadsizliğin içerisinde bulunmadık” ifadelerini kullandı. İşte Ağaoğlu ’nun açıklamalarından satır başları:

‘BİR OYUNCUYU DEVRE DIŞI BIRAKARAK İŞİN DIŞINA ÇIKAMIYORSUNUZ ’

“Afiyet Bakanlığı ve Dünya Afiyet Örgütü ’nün talimatı var; yakın bağlantı içerisinde olan herkes 14 gün karantina altına alınır. Dolayısıyla bir oyuncunuzu devre dışı bırakarak bu işin dışına çıkamıyorsunuz. TFF yalnızca “şimdilik” yıllık belirledi, bu işin nihai kararını verecek olan Bakanlar Kurulu ’dur, hükümettir. Yıllık olarak da pek huzursuz bir durum gözükmüyor. şimdi koşullar müsait yok”

‘DÜŞÜNCEMİZ 4-5 HAFTA İÇERİSİNDE BU İŞİ BİTİRMEKTİ ’

“Bizim kulüp olarak tercihimiz 1 haftada 2 maç oynayarak 4-5 hafta içerisinde bu işi bitirmekti ama yayıncı kuruluşun talepleri doğrultusunda TFF böyle bir takvim belirlemiş, itirazımız yok”

‘LİDER OLMAMIZA RAĞMEN MANZARA BELİRTMEDİK ’

“Lig lideri olmamıza karşin hiçbir görüş belirtmedik. Lig bu şekilde kayıt edilsin diye bir ifade de kullanırdık lakin devlete us tahsis etmek gibi bir terbiyesizliğin, hadsizliğin içerisinde bulunmadık, bulunmayız”

‘DEVLETİN KARARI NEYSE ONA UYACAĞIZ ’

“Bizim başımız nereye gittiyse, ayaklarımız da oraya gitti. Hiç oynama olmadı. Devletin kararı neyse ona uyacağız. Liglere Elbette başlayacağız diye yorumlamıyorum bu kararı. Fazla açık olan konu var. Bir kişi fazla çıkarsa o ekip maç oynayamaz. Böyle bir durum çıkarsa TFF ligin devamının nasıl olacağını açık şekilde anlatmak zorundadır.”

‘ERKEN DOĞAN BEYİNLERİN ÜRETTİĞİ SENARYOLAR ’

“Trabzonspor bu ligi oynamak istemiyor diye bir sezgi yaratılmaya çalışılıyor. Bu idrak, prematüre beyinlerin ürettiği senaryolar bunlar. Gün kazanç bu halk, akıcılık yazanlar kendi senaryolarında figüran olarak oynamaya mahkum kalırlar. Biz futbolu ciddiye bölge bir kulübüz. TFF ’nin kararını “liglerin kesinlikle başlayacağı” şeklinde yorumlamıyorum. Burada fazla fazla açıkta olan konu var, bakanlıkların talimatları fazla açık. Biz bu durumu yalnızca bir yıllık tespit olarak değerlendiriyoruz”

‘PAZARTESİDEN İTİBAREN ÇİFT İDMAN ’

“Başarıya odaklanan, ne pahasına olursa olsun kazanan olalım gibi us yapısında olmadık, olmayacağız da. Antrenmanlara başladık. Ülkede her şey yolunda giderse, açıkta kalan konulara tatmin edici cevaplar verilirse, Trabzonspor o maçlara hazır olacak şekilde çalışmalarına devam edecektir. Hocanın ifadesinden anladığım kadarıyla pazartesiden itibaren çift idmanla devam edeceğiz.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı