Süper Lig

Ahmet Ağaoğlu: “Avrupa ve ABD’den iyi durumdayız”

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, salgın ardından keza bordo-mavili takımda hem de Türkiye’de yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Ağaoğlu, salgının başından itibaren devletin her konuda önlemlerini hızlı ve içten bir şekilde aldığını söylerken şu ifadeleri kulllandı: “Salgın yaşamın her alanını etkilediği gibi spor faaliyetlerini de negatif yönde etkiledi. Fakat her şeyin başı sağlık. böylece önlemlere harfiyen uymalıyız. Türkiye sağlık durumu alanında diğer Avrupa ülkelerine kadar fiilen mükemmel durumda. Fakat sırf iyi durumdayız diye alınan önlemlere uymamazlık yapmamalıyız. Lüzum yatak sayımız, gerekse sağlık çalışanlarımız canla başla çalışıyor.

HERKES DİKKAT ETSİN!

Belçika, Hollanda ve ABD gibi ülkelerin zeka bu süreçte afiyet anlamında ne değin geri kaldıkları bir kez daha ortaya çıktı. Bence süreci eksik hasarla atlatacağız ancak baştan etmekte menfaat var… Bunu yapabilmemiz için herkesin bilinçli olması, hijyen ilk olarak elde etmek üzere tüm kurallara harfiyen uyması gerekiyor.”

İNSANLARA GÜVEN VERDİ

“Sağlık Durumu Bakanımız Fahrettin Koca’nın bu sürecin başındaki biri olarak insanlara güven vermesi defalarca fazla önemliydi. Ve Sağlık Bakanı’nın insanlara güven verdiğini muhakkak söyleyebilirim. Onun açıklamaları ve yaptığı çalışmalar insanlara umut veriyor. Kurulan ekip bu konuda oldukça bilgili ve alınacak önlemleri fiilen ince ayrıntısına değin anlatıyorlar.”

EKMEĞİMİ BİLE BEN YAPIYORUM

“Biz oyuncularımızı TFF’nin askıya alma kararının anında arkasında evlerinde izole ettik. Sadece Sörloth ülkesine gitti ve o da dönüşte zaten 14 gün karantinaya alınacak. Ben de bu süreçte evimde kalıyorum. Aileme süre ayırıyorum. Evde ekmeğimi zeka kendim yapıyorum. Zaten bu fiilen bizim için fazla eski bir gelenekti, baştan hatırlama fırsatı bulduk. Herkes kurallara uyarsa bu sürecin daha kısa sürede ve asgari hasarla sonuçlanacağını düşünüyorum.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı