Süper Lig

Adnan Öztürk: “Fatih Terim’e söyledim, takımın karantinaya alınması gerekirdi”

Galatasaray eski Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, koronavirüsün Türk futboluna etkisini ve Fatih Terim’in Beşiktaş maçı sonrası çıkışını Sözcü Gazetesi’ne değerlendirdi.

Adnan Öztürk, “Bu konunun iki boyutu var: İnsani ve profesyonel. Ben yetkili olsaydım, kuşkusuz bu maça (Beşiktaş) takımı çıkartmazdım. Nitekim Fatih hocaya geçen hafta söyledim. Maça çıkılmaması ve bütün takımın karantinaya alınması gerekirdi. Başkandan (Mustafa Cengiz) bu hamleyi beklerdim. Bazen radikal önlemler alabilmek yöneticinin işidir” ifadelerini kullandı.

‘NE DÜŞÜNÜYORLARDI ACABA?’

Sarı kırmızılıların eski idarecisi, “Şu ortamda futbol maçının oynanmasının önemini anlamam olası değil. Maçlar bekleyebilir, puanlar bekleyebilir, şampiyonluklar bekleyebilir. Derhal önceliğimiz insanlarımız. Evlerinden telekonferans ile buluşma yapan TFF yönetimi ‘Maçlar oynanacak’ derken ne düşünüyordu acaba? Telekonferansla görüşme yapanlar ‘Maçları ertelemeye gerek yok’ diyemez. Derse gülünç olur, düşündürücü olur, tezat olur, sahadaki insanlara saygısızlık olur” biçiminde konuştu.

‘AĞAOĞLU SPORCULARI İLE KUCAKLAŞSIN’

Adnan Öztürk son olarak, “Ağzına maske takıp 2 metreden kameralara ‘Maçlar oynansın’ deyip espri yapana sözüm var: Biraz ağırbaşlılık ve açık sözlülük lütfen. Soyunma odasına inip sporcularınla kucaklaşsana! Ekranlardan mahalle ağzıyla ‘Atlamalar, zıplamalar’ diye konuşana da hiç yakışmadı. Sporcuları anlayıp koruması gerekir.” dedi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı