Süper Lig

Adnan Dalgakıran: “Süper Lig’in devam etmesi çok kuvvet”

Beşiktaş İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran, koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen liglerin durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

“LİGİN DEVAM ETMESİ BASKI”

Adnan Dalgakıran, NTV’ye yaptığı açıklamada “Ligin durumunu aralıksız tartışıyoruz. Ahmet Nur Çebi başkanlığında internet üzerinden toplantılar yapıyoruz. Şu an tam bir keşmekeş yönetimi var. Belirsizlikler çok fazla. Yurt dışına da bakarak, muhtemel durumlar hakkında şart değerlendirmesi yapıyoruz. Bize göre ligin devam etmesi kuvvet. UEFA ve TFF’nin alacağı kararları uygulayacağız. Natürel düşüncelerimizi de söyleyeceğiz.” dedi.

“SALGIN DEVAM EDERSE; LİG OYNANMAZ”

Süper Lig’in başlangıç tarihiyle ilgili görüşü sorulan Adnan Dalgakıran “Cümbür Cemaat sürecin nasıl ilerleyeceğine bakıyor. Olgu sayıları her gün artıyor. Uzmanların konuşmalarını bizler de izliyoruz. Bu hastalık doruk yapacak, sonradan düşecek diyorlar. Ligin seyircili, seyircisiz oynanması hakkında bir şey bildirmek yanlış olur. Yalnızca olasılıklar üstüne plan yapılmalı. Bu iş devam ederse, lig oynanamaz. peki bu olasılık reel olursa, UEFA’ya kim gidecek? Bütün bunlar üzerinde düşünülmeli.” ifadelerini kullandı.

“CÜMBÜR CEMAAT KAZANIN İÇİNE ATILDI”

Beşiktaş’ın futbolcularından ücret indirimi isteyip istemeyeceğiyle ilgili soruyu yanıtlayan Adnan Dalgakıran “Romantik olmamak gerekli, bizim durumumuz zaten apaçık. Bu kulübü, gelirleri temlik aşağıda aldık. Borçların uzun vadeye yayılması gibi şeyler bekliyorduk fakat derhal, herkesin kazanın içine atıldığı bir dönem yaşıyoruz. Futbolda zaten rakamlar balon haline gelmişti. Bütün sektör etkilenecek, kalkınma olacak. Barcelona’nın ücret indirim sadece bugün için geçerli şart yok, bütün dünyada baştan yapılandırmaya gidilecek.” dedi.

“BÜTÇE 35 MİLYON €’YA DÜŞECEKTİ…”

Siyah-beyazlı idareci, Beşiktaş’ın yeni bütçesi hakkında “Beşiktaş’ın 56 milyon euro olan bütçesini 35 milyon euroya devirmek zorundaydık. Şu Anda çok daha önemli tedbirlere ihtiyacımız var. Beşiktaş’ın yaşaması için, hayatına devam etmesi için gerekli olarak yapmamız gereken şeyler var. Önümüzdeki yıllarda, futbolcu ücretleri fazla ciddi derecede düşecek.” diye konuştu.

“TOPARLANMAK MINIMUM 1 YIL ALIR”

Bütün dünyada insanların uzun bir zaman futbol düşünmeyeceğini söyleyen Dalgakıran “İnsanlar şu an hayat kaygısı içerisinde, kimse futbola para ayırmaz. Bu salgın sonrası yaşam normale dönerse, insanların aklından bu olaylar silinirse, kulüplerin toparlanması asgari 1 yıl alır. Beşiktaş olarak bağış kampanyası hazırladık fakat şu an bunu gündeme getiremiyoruz.” dedi.

“UEFA VE TFF’YE ÖNERİ SUNACAĞIZ”

Beşiktaş’ın liglerin geleceğiyle ilgili olarak önerilerde bulunacağını anlatan Adnan Dalgakıran “Beşiktaş, Türkiye’nin en önde kulüplerinden ve ülkenin en eski kulübü. Burada öncü olmalıyız. Bu süreçten en iyi şekilde çıkmak için UEFA’ya ve TFF’ye çeşitli önerilerimiz olacak. Beşiktaş fikren ve vizyon olarak, önümüzdeki döneme öncülük yapacaktır. Önerilerini UEFA’ya ve TFF’ya yapacaktır. Kamuoyuyla da bunları paylaşacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı