Süper Lig

Adnan Dalgakıran: ‘Asrın felaketini yaşıyoruz, içten olan yapıldı’

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle futbol, basketbol, voleybol ve hentbolda liglere ara verilmesiyle dürüst olanın yapıldığını söyledi.

AA muhabirine açıklamada bulunan Dalgakıran, “Derhal bütün dünya teyakkuz halinde. Asrın en büyük felaketini yaşıyoruz. İnsan sağlığı da her şeyden kayda değer. Doğru olan yapıldı. Mağazalar kapanmış halde. Futbol, oyuncuların birbiriyle teması olan bir spor. Alınan karar, olması gerekendi. Bu sadece Türkiye’de olan bir şart yok. Bütün Avrupa’da ligler ertelendi.” diye konuştu.

Yaşanan durumdan kulüplerin idareli anlamda da etkileneceğini ve ilgili kurumların konuyu gündeme alacağına inandığını bildiren Dalgakıran, “Bu süreçte kulüpler gelirlerinden mahrum kalıyor, her yer zarara giriyor. Liglerin ne zaman her tarafta başlayacağı belirli yok. Yalnızca Türkiye Futbol Federasyonu değil UEFA da bu konuda gerekli önlemleri alacaktır. bir takım yeni düzenlemeler gelecektir. Olması gerekenleri kulüplerle görüş alışverişi yaparak değerlendireceklerdir.” ifadelerini kullandı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı