Süper Lig

Adil Gevrek: ‘Yayıncı kuruluş bu yanlıştan inşallah döner ’

Yeni Malatyaspor Başkanı Adaletli Gevrek, mart ayının birincil 3 haftasından itibaren ödemeleri durduran yayıncı kuruluş ile ilgili olarak “Yayıncı kuruluş bu yanlıştan inşallah döner” dedi.

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, corona virüs salgını döneminde kulüplerin finansal durumu ve yayıncı kuruluş hakkında İHA ’ya açıklamalarda bulundu. Başkan Gevrek, yayıncı kuruluşun kulüplere yaptığı ödemeleri durdurmasıyla ilgili olarak, “Yalnızca Türkiye’de değil, bütün dünyada şu lahza bu bıkkınlık var. Ülkemizde de kulüpler bu dönemde sıradan olarak yüzde 30 zarar gördü. Parasal işler ile ilgili bir takım çalışarak, bu sonucu ortaya çıkarttı. Bazı kulüpler yüzde 30 üzeri hasar etti. Onları da bambaşka bir şekilde değerlendireceğiz. Bütün bunlarla ilgili yapılacak bir şey var; o da adil bir şekilde indirime gitmek” şeklinde konuştu.

“Yayıncı kuruluş yanlıştan inşallah döner”

Daha önce 18 kulübün yayıncı kuruluş ödemelerinde indirime gittiğini andıran Başkan Gevrek, “Yayıncı kuruluş ödemelerinde biz bir indirime gitmiştik. Bu bizim iyi niyetimiz. Bizim iş ortağımız ve iş ortağımızın da zarar ettiğini konuşarak, bir iyileştirme yapmıştık. Bu süreçte hemen geçmişle alakalı borç olması beni üzdü. Bu durumu dürüst görmediğimiz için böyle bir açıklamaya lüzum duyduk. Bu yanlıştan inşallah dönerler. Bu oturup konuşulabilir bir durum, ‘ödeneği kesiyorum’ demesi hatalı” ifadelerini kullandı.

“Futbolcularımızla indirimi görüşeceğiz”

Başkan Gevrek, ‘futbolcu maaşlarında indirime gitme düşünceniz var mı ’ sorusuna işe şu yanıtı verdi: “Tabii ancak var. Oyuncularımızla oturup konuşacağız. Adil ve haklı bir şekilde böyle bir indirimi futbolcularımızla görüşeceğiz.”

İLGİLİ HABER Denizlispor Başkanı Ali Çetin`den yayıncı kuruluşa tepki! Denizlispor Başkanı Ali Çetin`den yayıncı kuruluşa tepki!

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı