Süper Lig

Adem Ljajic ve Muhamed Elneny’den ücret indirime cevap!

Kovid-19 tedbirleri nedeniyle Süper Lig’in durması sonrasında ekonomik olarak daha büyük bir bıkkınlık yaşamış Beşiktaş, oyuncularla indirim görüşmelerine başladı. Oysa Siyah- Beyazlılar’a takımın en yüksek ücret şampiyon 2 oyuncusundan flaş cevap geldi. Adem Ljajic ve Muhammed Elneny, “Alacaklarımızı ödeyin, daha sonra indirim şartlarını görüşelim” sözleriyle koşullara bağlı ‘evet’ dedi.

Korona virüs nedeniyle Süper Lig’e ara verilmesi ardından Siyah-Beyazlılar, TFF’den aldığı maç primi, yayıncı kuruluş katkısı ve bilet satış ile mağaza satış gelirlerinden de olmuştu. Bundan nedeniyle tıpatıp İspanya La Liga ekibi Barcelona’nın yaptığı gibi oyuncu maaşlarında indirime gitmeyi planlayan Beşiktaş Yönetimi, bu konuda oyuncularla temas kurmaya başladı. İlk olarak takımın en çok ücret bölge oyuncularıyla bağlantı kuran futboldan sorumlu yöneticiler Erdal Torunoğulları ve Emre Kocadağ’ın, 2.2 milyon Euro alan Adem Ljajic ve 2 milyon Euro kazanan Mohamed Elneny’den sert bir geri dönüş aldığı ortaya çıktı.

İKİ YÖNETİCİ KONUŞTU FAKAT…

Telefonla iki futbolcuyu arayan yöneticiler Erdal Torunoğulları ve Emre Kocadağ’ın, yıldız isimlerden benzer cevaplar aldığı kaydedildi. Oyuncuların, “Bütün dünyada kulüpler ve futbolcular, bu konuda üstlerine düşen görevleri yapıyor. Tabii oysa biz de gerekeni yaparız. Fakat ilk olarak geçmiş dönemden kalan alacaklarımızı ödeyin, daha sonra indirim şartlarını görüşelim” karşılığını verdiği öğrenildi. Siyah- Beyazlı idare, hesaplı problemler nedeniyle futbolcuların maaşlarını 4 ay geriden ödüyor. Oyunculara, son olarak Aralık ayında ödemelerin yapıldığı, sonraki döneme ait alacaklarının ise hemen şimdi hesaplarına yatırılamadığı kaydedildi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı