Süper Lig

Adem Büyük: “Arkadaşlarımla omuz omuza verip çaba etmeyi özledim”

Galatasaraylı futbolcu Adem Büyük, yeni herif koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde evde çalışmalarına devam ettiğini ve futbol oynamayı özlediğini açıkladı.

Sarı-kırmızılı kulübün televizyonu GS TV’ye açıklamalarda bulunan Adem Büyük, “Bir futbolcu için en önemli motivasyon kaynağı maçtır, maç oynamaktır. Ben işimi çok seviyorum, severek yapıyorum bu işi. Arkadaşlarımı fazla özledim. Yeri geldi ailemden çok ekip arkadaşlarımla zaman geçirdim. Onları özlüyorum. En fazla maç oynamayı özledim arkadaşlarımla omuz omuza verip çaba etmeyi özledim. Umarım bu güzel günler her yerde gelecek ve eski hayatımıza dönüp savaşmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

– “Çocuklarla zaman dinmek eğlenceli oluyor lakin futbol oynamaktan azıcık daha zor”

Evdeki günlerini çocuklarla geçirdiğini kaydeden sarı-kırmızılı futbolcu şunları söyledi:

“Kolay olduğunu söyleyemem, çocuklarla süre geçmek eğlenceli oluyor fakat futbol oynamaktan biraz daha şiddet bunu söyleyebilirim. Evde sıkılmamak içinde aktiviteleri çoğalttık çocuklarla beraber. Onun haricen zaman kalırsa eşimle beraber film izliyoruz. Sahiden fazla zor bu dönem keza bizim keza de çocuklar için. Her gün öbür aktiviteler bulmak zorundasınız çocuklar için. Bu konuda azıcık zorlanıyorum ama onlar için çabalıyoruz, ödevlerini jurnal olarak yaptırmaya çalışıyoruz. Çünkü onların online eğitimi devam ediyor. Günlük ders bağlantılarında, ödevlerinde eşimle beraber yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çocuklarla oynamaktan ve aktivite yapmaktan pek fazla zaman kalmıyor. Bizi fazla yoruyorlar bizden daha enerjikler, yaşımız ilerlediği için fazla üçgenin taban olmayan kenarı uyduramıyoruz lakin onların enerjisine ulaşmak fazla zorlama. Biz sadece eşimle bir film izleyebiliyorsak onunla mutlu oluyoruz.”

– “Kendimizi hazır tutmamız gerekiyor”

Lige bahşedilen arada evde yaptığı alıştırma programıyla kendini hazır tutmaya çalıştığını söyleyen Adem Büyük, “Antrenmanlar gayet iyi gidiyor. Bize verilen programlar ev ortamında yapılabilecek planlamaların üstünde açık konuşmak gerekirse en üst seviyede bize program verildi. Bunları uygulamaya çalışıyoruz. Bizim için de iyi oluyor. Sonuçta bu süreç nasıl geçecek, ligler ne vakit başlayacak bilmiyoruz. Bu konuda bir fikrimiz yok o yüzden kendimizi hazırlanmış tutmamız gerekiyor. Her gün bu antrenmanları, programları uygulamaya çalışıyoruz. Şu belli başlı kadar her şey olumlu ve güzel gidiyor. Konut ortamında çalışmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Mevcut süreçte afiyet emekçilerinin büyük bir fedakarlık gösterdiğini söyleyen Adem Büyük, “Allah afiyet çalışanlarımızdan razı olsun, hakları kesinlikle ödenmez. Bizim için fazla fedakârlık yapıyorlar. Ailemizden, sevdiklerimizden göremeyeceğimiz fedakarlıkları bizim için yapıyorlar. Hakları ödenmez. Allah hepsinden razı olsun. Onlara muavin olmaya çalışalım. Bizim için fazla değerliler. Onların verdiği direktifleri harfi harfine göstermek zorundayız. Bunlar bizim hayatımız için kayda değer. Hepsinin yüreğine sıhhat.” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı