Süper Lig

Abdurrahim Albayrak: Fatih hocaya çok üzüldüm! Amatör branşları kapatmamız gerekli

Corona virüsünün yenen Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, virüsle savaşta yaşadıklarını anlatıp”Acaba benden Fatih hocaya geçti diye kahroldum, her zaman içimde yaşadım. Aman hocama bir şey olmasın diye dua ettim” dedi. Albayrak, corona virüsü nedeniyle sporda yaşanan ekonomik kriz sebebiyle acemi branşları kapatmanın sinyalini verdi.

Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, CNN Türk ’te açıklamalarda bulundu. Eşi ve oğlu ile birlikte corona virüsüne yakalanıp, hastanede tedavi gören ve 31 Mart ’ta taburcu olan Albayrak, yaşadıklarını anlattı. Sarı-kırmızılı kulübün yöneticisi, Fatih Terim ’e kendisinin bulaştırdığını düşünerek çok üzüldüğünü belirtip, Galatasaray ’ın acemi branşlarda alması gereken belirgin kararın da ‘belli süre kapatma ’ olduğunu açıklama etti.

İşte Albayrak ’ın canlı yayında yaptığı direktifler;

– Şirkete gittiğimde fazla bitkin oluyordum. Ateşim 37-38 civarı oluyordu. Halsiz bir vaziyetteydim. Çok acı çekiyordum. Tomografi çekildik. Ciğerlerimizin fazla fena olduğunu söylediler. Sizi bırakamayız dediler. Eşim ağlamaya başladı. Odaya yatırıldık. Kuş kafesi gibi. Aklınıza gelebilecek her şey geliyor o günlerde. Kimsenin moralini parçalamak istemem lakin o anda şerit geçiyor aklınızda. Belirli bir hastalıktan yatarsınız ama bunun ne olduğu belirlenmiş yok. Allah insanlarımızı korusun.

– Hastane odasından sahili görüyorduk. İnsanlar dolaşıyordu, sigara içiyorlardı. Yapmayın rica ediyorum. Bu hastalık çok fena. Ben hayatımda hiç sigara içmedim. İnsanlarımıza sigara içmeyin diyorum.

“KENDİMİ AFFETMEZDİM”

– Fatih Hoca ile aralıksız konuşuyoruz. Hayat devam ediyor. Ligler başlayacak. Ben hastanedeyken onun da hastaneye yattığını biliyorum. Hastaneye yattığında çok üzüldüm. Acaba duygusu fazla kötü. Acaba benden mi geçti? O vebal fazla ağır. Fatih hocam zaten hastanede. İnşallah diğer görüştüklerime de bulaşmamıştır. Mesut Yılmaz ’ın da zaten hastalığı var, bu virüs ona bulaşırsa çok kötü olurdu. Derhal sağlığı iyi fazla şükür. Eğer böyle birine bir şey olsa fazla kötü olurdum. Kendimi affetmezdim.

– Havalimanı alanında fazla dolaştım ben. O bölgede çalışan arkadaşlarımızla akarsu içip yemek yemek yemişliğim vardır. Biliyorsunuz ben insanlara sarılıp öpmeyi çok severim. Bundan daha sonra nasıl bunu frenleyeceğimi bilmiyorum.

– Ezeli rekabet ama daima baki dostluk. Bu hastalık döneminde fazla şey öğrendim. Göksel bey beni aradı geçmiş olsun dedi. Çok ağır geçirdi o da hastalığı. Ali Koç en düşük 10 kez aradı. Ahmet Ağaoğlu aynı şekilde. Ahmet Nur Çebi tekrar tekrar aradı.

“KAPIYA KİLİT VURURUZ”

– Amatörleri belli bir zaman kapatmamız gerekli. Buna taraftarlar da razı olmalı. Bunları yapamazsak kapıya kilit vururuz. Tüm sponsorlar uzlaşma iptali için yazı yolladı. Zaten uzun sürede taraftarlar tribünde olmaz.

– Hastalık baştan başa 8 kilo verdim. Fazla acı günler yaşadım. Bir telefon geldi yeniden kızımdan. Oğlum Hikmet hastaneye gidiyor. Testi artı… Oğlumu aradım nasıl ağlıyor. Gelinim ağlıyor. Neler yaşadım Allah ’ım bilir. Anlatmaya dilim dönmüyor. Hiçbir baba bunu yaşamasın. Eski dünya, eski Türkiye olmayacak. Amerika yerle bir oldu görüyorsunuz. Cümbür Cemaat elini taşın altına koyacak. Bu paralar bundan böyle ödenemez. Sponsorlar çekiliyor. Gelirimiz değil şimdi. Yayıncı kuruluş da dünyada futbol durduğu için ödemeleri kesti. Bütün kulüpler bitmiş durumda.

– Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır yakın dostumdur, onun sesinin aynısıyla biri aradı garibanlara takviye için yiyecek içecek yardımı yapılacağını ve benim de bağış yapmamı istedi. Önemli bir rakam gönderdik lakin dolandırıldığımızı sonra anladık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı