Süper Lig

Abdülkadir Ömür: ‘Messi yüzünden mevkimi değiştirdim ’

Trabzonspor’un yıldız oyuncusu Abdülkadir Ömür, bordo-mavili takımda oynama hayalini kısa sürede gerçekleştirdiğini, şu anda ise şampiyonluk yaşamayı çok istediğini söyledi. Lionel Messi’ye benzetildiği için sevinç duyduğunu ifade eden genç oyuncu, “Onun yüzünden mevkimi değiştirdim. Orta sahada oynuyordum. Daha Sonra sağ ya da sol açık oynamaya başladım. Sol ayaklı ve onun gibi top sürüp pas attığım için benzetiyorlar sanırım. Onunla tabi yana oynamayı kesintisiz düş ediyorum” dedi.

Trabzonspor altyapısından yetişen ve bir çok kulübün transfer listesinde yer alan yıldız oyuncu Abdülkadir Ömür, kulüp dergisine görüşme verdi.

Düş kurmayı ve bu hayallerinin gerçekleşmesi için çalışmayı seven biri olduğunu gösteren oyuncu, “En büyük hayalim de Trabzonspor’da forma giymekti. Bunu kısa zaman içerisinde gerçekleştirdiğim için ayrıca fazla mutluyum. Son olarak da Trabzonspor’da üstünlük yaşamayı çok istediğimi vurgulamak istiyorum. Barcelona Kulübü’nün hayranıyım. Böylece yapılan bu yakıştırmalar beni mutlu ediyor. Oyuncularından oyun sistemlerine dek çok beğendiğim bir kulüp. Umarım ileride orada oynayabilirim” ifadelerini kullandı.

defalarca Messi’yi izlediğini belirten Abdülkadir Ömür, “Onun yüzünden mevkimi değiştirdim. Orta sahada oynuyordum. Sonra sağ ya da sol açık oynamaya başladım. Sol ayaklı ve onun gibi top sürüp pas attığım için benzetiyorlar sanırım. Bu olağanüstü bir sevinç benim için. Onun değin iyi bir futbolcu yeniden gelir mi, bilemeyiz ama ona benzetilmek çok hoş. Onunla yan yana oynamayı sürekli hayal ediyorum. Bu koşul bir futbolcunun gelebileceği irtifa diyebilirim. Barcelona ve Messi hayranlığımı herkes biliyordur zaten. Yaşanılması zorlama bir hayal gibi görünüyor ama ben bu hayali her zaman kuruyorum. İnşallah Allah nasip eder” diyerek sözlerini noktalandırdı.

‘Büyük hayallerimi büyük takımlarda gerçekleştirmek istiyorum ’

13-14 yaşlarında top toplayıcılık yaptığını dile getiren başaralı oyuncu, “O zaman maçlar Hüseyin Avni Aker Stadı’nda oynanıyordu. İlk kere hocamız Salim Doğan bize maçlarda toplayıcılık yapacağımızı söylediğinde çok heyecanlanmıştık. Maçtan 3-4 saat öncesinden stadyuma gitmiştik. Oyuncuları ilk önce bu dek yakından göreceğimiz için heyecanlanmıştık. O zamanki anılarım fazla güzeldi. Hedeflerim ilki A takıma çıkmak ve başarılar elde ekmekti. Bunu başardığım için mutluyum. Sırada şampiyonluk yaşamak var. Umarım bu hedefimi de gerçekleştirebilirim. Bu şampiyonluk sonrası amacım ülkemi yurt haricen en iyi şekilde temsilcilik ekmek ve büyük hayallerimi büyük takımlarda yerine getirmek” dedi.

İLGİLİ HABER Alexander Sörloth karantinadan çıktı Alexander Sörloth karantinadan çıktı

‘Üç maç sakat sakat oynadım ’

“Sakatlandığım an bunun önemli bir sakatlık olduğunu anladım” diyen genç futbolcu, “Sahiden bu sakatlıktan üç maç önce benzer bir travma yaşamıştım ama doktorlarımız durumu anlayamamıştı ve üç maç sakat sakat oynamıştım. AEK maçında kafa topuna çıkıp yere düştüğümde dizimden bir ses gelmişti. O an fazla kötü bir şey olduğunu hissetmiştim. 10 yıllık futbol kariyerimde başta böyle bir şey yaşamıştım. Maçtan sonra da doktorlarımız sakatlığımı açıklamıştı. Haberi ilk aldığımda babamı aradım. Ben tesislerde, babam evdeydi. Hem ben keza de ailem duruma fazla üzülmüştü fakat biz İslam ’ı en iyi şekilde yaşamaya çaba bildiren ve Müslümanlığı insanlığa yaymaya çalışan misal aile olmaya çalışıyoruz. Aile olarak her işte bir hayır olduğunu bütün insanlara ispatlamaya çalışıyoruz. Bunu sakatlandığımda söylemiştim, babam da aynısını telefonda bana söyledi. Ayrıca, ‘Altı ay uzun bir süre gibi gözükse de süre ivedi geçer ’ dedi. Üzüldük fakat her işte bir hayır vardı. Dualarla bu süreci atlatmaya çalıştık” biçiminde konuştu.

‘Yaşadıklarımızdan ders almalıyız ’

Corona virüsü sebebiyle hesaplı anlamda futbol dünyasının olumsuz etkileneceğini gösteren Ömür, “Kulüp gelirlerini büyük oranda yayınlama ve stadyum gelirleri oluşturuyor. Kulübümüz küçülmeye gidiyordu, idareli anlamda toparlamıştı hatta iyi bir seviyeye gelmişti. Ne eyvah ama futbol dünyası virüsten fazlasıyla etkilenecek. Umarım bu sıkıntıyı en kısa zamanda en iyi şekilde atlatırız ve futbol devam eder. İnsanlar evlerine çekilince ülke olarak ne kadar güzel bir doğaya sahip olduğumuzu görmüş olduk. Hayvanlar özgürce hareket etmeye, doğa kendini yenilemeye ve güzelleşmeye başladı. Bizler doğayı hor ve zalim kullanıyoruz. Elimizdeki çöpü rahatlıkla yere atabiliyoruz. Tedbirli olmuyoruz. Hemen yaşadıklarımızdan ders alıp karantina sonrası titiz ve sağduyu olmamız gerekiyor” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir oyuncuların formundan memnun Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir oyuncuların formundan hoşnut

‘Potansiyelimi tam olarak sergilediğimi düşünmüyorum ’

Abdülkadir Ömür, potansiyelini tam olarak sergileyemediğini de belirterek, şunları söyledi:

“20 yaşındayım ve bu yaştaki birisi daha pozitif şey başarabilir. Kendimi geliştirebileceğim başka noktaların da olduğunu düşünüyorum. Bu belirttiğim noktaları geliştirip Allah nasip ederse Avrupa’nın en iyi takımlarında oynayıp kendi potansiyelimin yüzde yüzünü bulabileceğimi düşünüyorum. Çünkü Türkiye’de, Trabzonspor’da oynarken sizin de takdir edeceğiniz bazı saha dışı problemlerden dolayı kendimizi iyice sahaya veremiyoruz. Küçük bir şeyden bile etkilenen bir topluluğa sahibiz. İnsan olarak hissi bir yapıya sahip olduğumuz için dışarıdan gelen en ufak bir etkene bile üzülebiliyoruz. Eğer bunu atlatabilirsek hakiki Abdülkadir’i yurt dışında sergileyeceğimi düşünüyorum.”

‘İki kupayı da fazla istiyoruz ’

Trabzonspor ’un yıldız oyuncusu, Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası şampiyonluğunu da çok istediklerini sözlerine ekleyerek, “Ligde lider durumdayız. Hem ofansif hem de defansif anlamda çok iyi bir kadroya sahibiz. Şampiyon olabilecek kapasitemiz var. Bunun hayalini daima kurduk. Antrenmanlardan önce ayrıca hocamız ayrıca de kaptanımız bunu belirtiyor. Şampiyonluğa yakınız. Kupa’da Fenerbahçe’yi birincil maçta yendik. Orada da hedefimiz var. Şampiyonluğu çok istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘İlla bir zorlama oluyor ’

Uzun yıllar kazanan olamamanın kendileri üstünde bir zorlama oluşturup oluşturmadığı yönünde gelen bir soruyu da Ömür, şöyle cevaplandırdı:

“Tecrübeli oyuncularımız bundan öyle etkilenmez fakat benim gibi genç oyuncular bu baskıdan etkilenebilir. Trabzonspor uzun süredir kazanan olamıyor fakat bu sene bu hedefe fazla fazla yaklaştı. Şampiyonluğa inanan bir taraftara grubuna ve oyuncu kadrosuna sahibiz. İlla bir baskı oluyor. Ara Sıra kendi taraftarımız önünde oynarken baskı hissediyoruz çünkü onlar bizden mutlak zafer istiyor. Bizler de galibiyet istiyoruz lakin her dakika geçtikçe daha fazla baskıyı arttırdıkları için üzerimizde baskı oluşuyor.”

İLGİLİ HABER Trabzonspor, dayanıklılık testinden geçti Trabzonspor, dayanıklılık testinden geçti

‘Hüseyin Çimşir ’in teknik direktör olmasına çok sevindim ’

Hüseyin Çimşir ile muavin antrenörken daha fazla yakın olduklarını söyleyen Abdülkadir Ömür, “Kendisinin teknik direktör olmasına çok sevindim. Alınan karar sonrası arayıp tebrik etmiştim. ve sürükleyici bir insan. çok iyi bir hoca. Taktiksel olarak takıma manâlı katkıları olduğunu ve olabileceğini düşünüyorum. Bu yolda bizimle birlikte yürüyor. Yaptığımız görüşmelerde, ‘Sen daha iyi bir oyuncu tekniğine sahipsin. Bunu dışarıya çıkartmıyorsun. Saha içinde bakımlı ol. Sen kendini ne kadar gizli hissedersen takıma da o kadar sıcacık hissettirirsin ’ dedi. Sürekli öz güven aşıladı. Onun bu yaklaşımı beni daha fazla mutlu ve motive ediyor” biçiminde konuştu.

‘Başkan ’ın izni olmadan bir yere gidemeyiz ’

Hakkında meydana çıkan transfer haberlerinin gurur verici olduğunu da açıklayan bordo-mavili oyuncu, “Bu haberlerin çıkması hem benim hem de kulübüm için kibir verici olduğunu düşünüyorum. Bilhassa sezon başı benim için oldukça hareketli geçmişti. Başkanımızla da görüşmeler yapıyorduk. Yüksek miktarda teklifler geliyordu. Beni gururlandıran kısım buydu. Hem kulübüme para kazandırıp keza de ülkemi yurt dıştan temsil edeceğim. Bu yıl burada kaldım. Gelecek yıl ne olur bilemeyiz. Teklifler gelince çok mutlu oluyoruz. Her şeyin hayırlısını Allah bilir. Bize izin verecek olan başkanımızdır. Kendisinin izni olmadan bir yere gedemeyiz” dedi.

‘Uğurcan ve Sörloth ’ün takıma önemli katkı verdi ’

Ömür, Uğurcan Çakır ve Sörloth ’un takıma kayda değer katkı verdiğini de açıklama ederek, şu cümleleri kurdu:

“Ben ve Uğurcan ağabey bu takımın en eskilerindeniz. Kendisiyle mükemmel bir ilişkimiz var. Geçmişte kendisine defalarca Türkiye’nin en iyi kalecisi olacağını söylerdim. O kapasiteye sahip bir kaleci. İnşallah tüm kariyeri başarılarla geçer. Sörloth’u ise bu sezon başı tanıma imkanımız oldu. Kiralık olarak geldi bize. Açık Konuşmak Gerekirse bu kadarını beklemiyorduk. Çünkü kendisini tanımıyorduk. Bilinen bir oyuncu değildi. Kendisini burada ispatladı ve takımımıza önemli maçlar kazandırdı. İnanılmaz bir sezon geçiriyor. Umarım bu böyle devam eder. Trabzonspor’da mutluysa bizimle olmaya devam eder.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı