Süper Lig

Aalborg’dan Andersen için Beşiktaş’a yeşil ışık!

Beşiktaş’ın aktarma listesindeki isimlerden biri olan Lucas Andersen için Norveç ekibinden olumlu haberler geldi. Siyahbeyazlı ekibin teknik direktörü Sergen Yalçın, WyScout menajerlik programı üzerinden futbolcu izlerken, bir yana ucuz, bir yanlamasına da keşfedilmemiş oyuncu arıyor. Yalçın’ın kariyerine ‘futbolcu fabrikası’ kulübü Ajax’ta başlayan ve hemen Danimarka’nın Aalborg takımında forma giyen Lucas Andersen’i gözüne kestirdiği bahis edilmişti. 25 yaşındaki Danimarkalı sol kanat oyuncusu için Aalborg’un Norveçli sportif direktör Olsen’den izah etme geldi

İLGİ GÖRMESİ NORMAL
Danimarka’nın B.T. gazetesine konuşan Olsen, “O inanılmaz bir oyuncu. Bu yüzden açık konuşmak gerekirse Avrupa’daki büyük kulüplerin ilgilenmesi olağan. Bizim için kulüp olarak, Lucas ve menajeri ile muhtemel bir satışla ilgili doğru zamanlamayı bulmak lüzum” dedi. Norveçli Olsen, “Beşiktaş’ın büyüklüğünü biliyoruz. Lucas Andersen’i izlemesine de şaşırmıyoruz. Bu yaz zaten bir satış planımız var, realist olmayan bir şey yok. Dürüst fiyatı alırsak kimseye hayır demeyiz. Oysa Lucas, aslında iyi bir oyuncu. Onu satarsak yerine yenisini almamız gereken bir oyuncu” ifadelerini kullandı.

Piyasa değeri 1.5 milyon euro olarak görünen Andersen’in 1 milyon euro bonservisle transfer edilebileceği kaydedildi. Sezon başı 670 bin euro’ya Aalborga’a giden sol açık, Danimarka’da 22 maçta 9 gol atıp, 8 asist yaparken; 17 gole doğrudan doğruya katkı sağladı.


Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı