Biyografi

Müjdat Muratoğlu

Müjdat Muratoğlu TRT 3 Spor ekranlarında yayınlanan futbol programı moderatörü olarak ekran karşısında. Hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, biyografi ve hayatı.

Hakkında Detaylı Bilgiler:

Müjdat Muratoğlu futbol programı sunucusu, moderatör, sunucu. 1994 Dünya kupasını izlemeye başladığı sene spor spikeri olmaya karar vermiştir. Özellikle Murat Kosova ve Okay Karacan’ın NTV’de 90’ların sonlarına doğru anlattığı Premier Lig maçlarından büyük ilham almıştır. Sıkı bir Martina Hingis hayranıdır, Martina Hingis Slovak asıllı İsviçreli grand slam şampiyonu eski tenisçidir.

Müjdat Muratoğlu aslen Rize Çamlıhemşin’lidir. Ailesi ilk olarak Çamlıhemşin’nden Erzurum, daha sonra ise Ankara’ya göç etmiştir. Başarılı isim ise Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Müjdat Muratoğlu Müjdat Muratoğlu 42 yaşındadır. Doğum tarihi 29 Kasım 1981, burcu ise yay’dır.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi mezunudur. 2003 yılında Başkent İletişim’e katılmıştır. Başkent İletişim’de Mehpare Çelik ve Rüştü Asyalı gibi isimlerden diksiyon dersi almıştır.

2005 yılında üniversite mezuniyeti sonrasında, Okay Karacan’dan randevu talep etmiş, ardından Eurosport’a yönlendirilmiştir.

2005 yılının Haziran ayında binicilik, plaj voleybolu vs. gibi yayınlarla macerası başlamıştır. Fox Sports, Doğan TV, Lig TV, Tivibuspor ve TV8,5 bünyesinde çalışmalarda bulunmuştur. TV8 ve Exxen’de de sunuculuk yapmıştır.

Tv8’de Son Karar isimli programı sunmuştur. En son TRT3 Spor ekranlarında Alp Pehlivan ve Tarık Üstün‘ün de katıldığı futbol programı moderatörü olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

Resmi twitter hesabı @MMMuratoglu ‘dur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı