Süper Lig

Ahmet Dursun: “Adem Ljajic %100 oynamalı”

ÖZEL RÖPORTAJ: Süper Lig’de zirve yarışını yakından ilgilendiren dev maçta Galatasaray ile Beşiktaş, TT Stadı’nda kozlarını paylaşacak. Galatasaray’ın unutulmaz golcüsü Ümit Karan’ın ardından Beşiktaş’ın unutulmaz golcüsü Ahmet Dursun da dev derbiyi Sporx’e değerlendirdi.

SERGEN YALÇIN BÜYÜK BİR BAHT

Sergen Yalçın’ın Beşiktaş için büyük bir menfaat olduğunu dile getiren Ahmet Dursun, “Sergen Yalçın’ın daha önce çalıştırdığı takımlarda da benzer bir çıkış vardı, Beşiktaş’ta da iyi bir açılış yaptı, sonlara dürüst bazı problemler oluyordu ve çalıştığı takımlardan erken ayrılıyordu. Sergen hoca hangi takımda atama yapmaya başlarsa başlasın birincil gittiği anda takımı ayağa kaldırmayı başardı, Beşiktaş’ta da aynı bir şart oldu. Taraftarın desteği çok manâlı ve Sergen Yalçın da Beşiktaş ile özdeşleşmiş bir ad. Beşiktaş’ın kadrosu her ne değin eleştirilse de kayıtlı seviyeyi yakalayan bir kadro, Abdullah Avcı döneminde de benzer bir şart vardı” dedi

BERABERLİK, YENİLGİ ÇAĞIRMAK

Beşiktaş’ın Galatasaray aleyhinde alacağı bir beraberliğin aslında “mağlubiyet anlamına” geleceğinin altını çizen Ahmet Dursun, “Sergen Yalçın da zorunlu dokunuşları yaparak takımdan maksimum verim almaya başladı; Beşiktaş daha evvelden doğru doğru pozisyona giremezken hemen diğer bir kimliğe büründü. Bir hocanın moral ve motivasyon yönlendirmesi çok kayda değer, Sergen Yalçın öğretmen da havayı pozitife çevirmeyi başardı. Beşiktaş yarışa devam etmek istiyorsa; Galatasaray karşı mutlak galip gelmek zorunda. Geçen sezon da aynı bir koşul yaşandı oysa oradaki şart biraz daha farklıydı ve daha defansif bir kadro sahaya çıkmıştı. Sergen Yalçın, geçen sezon yapılan hatayı yapmayacaktır ve galip gelmek isteyen bir kadroyu sahaya çıkaracaktır. Başarı için ne gerekiyorsa onu gerçekleştirmek lazım, Beşiktaş’a beraberlik yetmez ve beraberlik ile bozgun aralarında bir ayrım yok” ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞ ŞAMPİYON OLABİLİR

Beşiktaş’ın üstünlük şansının devam ettiğini ve Galatasaray karşı alacağı bir galibiyetle de bu motivasyonunu daha da arttıracağını belirten Ahmet Dursun, “Beşiktaş neden şampiyon olmasın? Beşiktaş, Abdullah Avcı döneminde de kötü gittiği vakit 6’da 6 yapmayı başardı. O süreçte bile kazanmayı alışılmışlık haline getirmişti ve bir alışılmışlık yaratılmıştı. Üstünlük yolunda en büyük rakiplerinizden birini, Galatasaray’ı yendiğiniz anda otomatik olarak zaten moral ve motivasyon seviyeniz yükselecek ve sezon sonuna kadar da benzer performansla devam edebilirsiniz” dedi.

KARIUS VE BURAK YILMAZ BELİRLEYİCİ

Beşiktaş’ta Karius ve Burak Yılmaz’ın performansının belirleyici olacağını vurgulayan Ahmer Dursun, “Bu stil maçlarda forvet oyuncuları fazla önemli. Gerekli pasları alabilen, gerekli pozisyonları yaratan ve bunları değerlendiren forvet oyuncuları zaten farkı yaratıyor. Burak Yılmaz da fazla formda, Falcao da aynı şekilde. Bu derbiye atan ve tutan damga vuracaktır ancak Karius’un performansı Beşiktaş açısından fazla manâlı. Karius kötü bir kaleci yok ancak moral, motivasyon olarak soluk durumda. Beşiktaş namına Karius ve Burak Yılmaz, Galatasaray derbisinde belirleyici olacaktır” şeklinde konuştu.

ADEM LJAJIC MUTLAKA OYNAMALI

Sergen Yalçın’ın Adem Ljajic’e Galatasaray aleyhinde mutlaka forma vermesi gerektiğini açıklayan Ahmet Dursun, “Adem Ljajic’in Galatasaray karşısında oynaması gerektiğini açıklayan Ahmet Dursun, “Ljajic fazla kabiliyetli bir futbolcu fakat ara sıra istediklerini yapamıyor. Galatasaray seyircisi derbide olmayacak ve doğal olarak da zorlama da olmayacak. Bu durum Ljajic açısından fırsat olabilir ve Sergen hoca da Ljajic’e derbide forma verirse katkı maddesi alabilir. Bence Ljajic, Galatasaray’a karşı ilk 11de başlamalı” dedi.

BEŞİKTAŞ ŞAMPİYON OLAMAZSA…

“Beşiktaş kazanan olamazsa Trabzonspor veya Başakşehir olsun” diyen Ahmet Dursun, “İnşallah Galatasaray maçında da futbol şansı yanına olur, Beşiktaş kazanır. Üstünlük yarışında gönlüm natürel ancak Beşiktaş’ın yanında fakat Beşiktaş şampiyon olamıyorsa Trabzonspor ya da Başakşehir kazanan olsun; iki takım da sezon başından bu yanlamasına olağanüstü bir performans sergiliyor” sözleri ile röportajımızı tamamladı.

ÖZEL MÜLÂKAT: Burak KEYIFLI


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı